Projekt ESET Race Star

Projekt ESET Race Star

V letošní sezoně startuje projekt ESET Race Star. Jeho cílem je aktivní podpora talentů a rozvoj okruhových závodů.

Již zhruba za měsíc je na programu start nové sezony TCR Eastern Europe. Tento šampionát letos bude jedním ze seriálů, který bude mít co do činění s projektem ESET Race Star. Jeho hlavním cílem bude podpora talentů, a to zejména v podobě snížení finančních nákladů. Za projektem stojí promotér TCR Eastern Europe Josef Křenek, který se hledání a podpoře talentů věnuje již od svých začátků v motorsportu. V jeho týmu kdysi odstartovali kariéru například úspěšný motokárista Adam Kout nebo Josef Král, bývalý pilot GP2 Series nebo šampion 24H Series.

Na projektu se budou podílet promotéři, dodavatelé, média, vybrané týmy, zkušení závodníci a vítána je i spolupráce s národními asociacemi. Jezdci budou do projektu vybíráni velmi pečlivě. Kromě samotného talentu budou hrát důležitou roli také fyzická kondice, slušné vystupování, všeobecné vědomosti, smysl pro fair play, ochota k mediální spolupráci a znalost angličtiny. Projekt ovšem není otevřen pouze mladým talentovaným závodníkům, ale také jezdcům, kteří se postarali v motorsportu o významný přínos nebo kteří si díky svým výkonům podobnou podporu zasluhují již dlouho.

„V ideálním případě je cílem pomoci jezdcům až do mistrovství světa. Všichni ale víme, jak složité to je. Na cestě je spousta překážek, které mnohé odradí už na začátku. Chceme jim proto start usnadnit. Již dnes se můžeme pochlubit jezdci, jako jsou dvojnásobný juniorský šampion TCR Eastern Europe Jáchym Galáš, kterého čeká premiéra v TCR Europe, nebo Polák Szymon Jablonski, který zvažuje start v evropských závodech WTCR. Na jednu stranu je škoda, že náš seriál opouštějí, ale právě to je cílem naší práce a vlastně jsem za to i rád a jsem na ně pyšný,“ říká Josef Křenek.

Jezdce, kteří budou do projektu vybráni, ale nečekají pouze závodnické povinnosti: „Zvládnout musejí nejen závody, ale pod zkušeným dohledem pomáhat našemu mediálnímu oddělení, především při práci na sociálních sítích i při tvorbě různých videoreportáží, které budeme vysílat v rámci nového TV studia mezi přímými přenosy jednotlivých závodů. Věřím, že jejich komentáře a příspěvky oživí televizní vysílání. Mediální práce by měla výrazně přispět ke zvýšení jejich popularity,“ dodává Křenek.

Již nyní je jasné, že při úvodním podniku na Hungaroringu nastoupí v rámci ESET Race Star Petr Fulín mladší. Pojede s vozem Audi RS 3 LMS TCR za tým Horňák-Aditis. Na Slovakiaringu se pak pod projektem ESET Race Star představí domácí pilot Dávid Němček, který nastoupí s vozem Volkswagen Golf GTI TCR stáje RTM Motorsport. Kromě startů v TCR Eastern Europe se v projektu postupně počítá i se starty v kategoriích Twingo Cup, Clio Cup a GT4 v rámci šampionátu ESET Cup.

Petr Fulín mladší nastoupí v úvodním podniku sezony TCR Eastern Europe na Hungaroringu v rámci projektu ESET Race Star za stáj Horňák-Aditis.