Sprint v Brně: Jedlinského dělí krůček od titulu v GT3, uvidíme i účastníky Le Mans

Sprint v Brně: Jedlinského dělí krůček od titulu v GT3, uvidíme i účastníky Le Mans

Na Automotodromu Brno uvidíme o víkendu poslední dva letošní sprintové závody. Ve třídě GT3 se jen krůček od titulu nachází Marcin Jedlinski. V akci se představí mimo jiné i účastníci letošního ročníku závodu 24 hodin Le Mans Miro a Maťo Konopkovi.

Letošní sezona vrcholí během prvního zářijového víkendu v Brně. O většině titulů již je sice rozhodnuto, to ale rozhodně neznamená, že by se Masarykově okruhu nebylo na co koukat. Zajímavé příběhy totiž najdeme ve startovních listinách tříd GT3, GT4, GTC i LMP.

GT3: Jedlinski kousek od titulu

Titul celkového šampiona třídy GT již má Marcin Jedlinski v kapse. Ve sprintovém hodnocení třídy GT3 ale zatím Polák jistotu celkového prvenství nemá. Je mu ale velmi blízko. Před posledním podnikem sezony totiž vede o 24,5 bodu a nyní je ve hře již jen 25 bodů. Jediným jezdcem, kdo může pilota Olimp Racingu za určitých okolností ještě ohrozit, je Gregor Zsigo. Jezdci Trevor Racingu patří celkově druhá příčka.

Ani celkové stříbro ovšem nemá Zsigo jisté. Matematickou šanci na titul vicemistra totiž stále mají rovněž třetí Adam Rzepecki (-15 bodů), čtvrtý Piotr Wira (-15,5 bodu), pátý Stanislaw Jedlinski (-21,5 bodu) a šestý Petr Kačírek (-22,5 bodu). Ke druhé pozici je Zsigo nejblíže i v celkovém hodnocení GT. Zde ho o něj mohou připravit již jen třetí Wira (-14 bodů) a čtvrtý Rzepecki (-20 bodů).

V GT3 sprintu i v celkovém pořadí GT má k titulu vicemistra nejblíže Gregor Zsigo. Foto: Petr Frýba

GT4: Ficza se pokusí přidat další triumf, Yasmeen Kolocovou čeká premiéra

Ve třídě GT4 bude mezi největší kandidáty na vítězství patřit Ferenc Ficza. Maďarský jezdec, který již má před posledním podnikem jistý titul vicemistra za šampionem Matějem Pavlíčkem, se pokusí přidat další triumfy ke svému vítězství ze druhého závodu úvodního podniku na domácím Hungaroringu.

Lacino ale určitě nebudou chtít svou kůži prodat ani jezdci stáje Buggyra. V jejím Mercedesu AMG GT4 se při předchozích dvou podnicích střídali Aliyyah Kolocová a David Vršecký. První jmenované se dokonce podařilo ve druhém sprintu v Grobniku zvítězit. Tentokrát ale dojde v sestavě stáje ke změně. Znovu sice uvidíme Vršeckého, spolu s ním ale nenastoupí Aliyyah Kolocová, ale její sestra Yasmeen. Tu jsme mohli doposud v našem šampionátu vídat za volantem vozu Renault Clio a v Brně si s autem specifikace GT4 odbude premiéru.

V Mercedesu-AMG GT4 stáje Buggyra uvidíme poprvé Yasmeen Kolocovou. Foto: Petr Frýba

GTC: Uhájí Waszek stříbro?

Ve třídě GTC již má jistý titul Adam Rzepecki. Polský jezdec, pro kterého se letos jednalo o první rok na scéně závodů vozů GT, bude součástí startovního pole také v Brně a ani tentokrát určitě nebude chtít být pouze do počtu.

O šampionovi už je sice rozhodnuto, totéž se ale nedá říct v případě boje o titul vicemistra. V něm prozatím vítězí Dennis Waszek, který je se 34 body druhý. Pilotovi stáje GT2 Motorsport ale určitě nebude chtít dát nic zadarmo Bódis Kálmán. Stálice našeho šampionátu se nachází v průběžném pořadí na třetí příčce se ztrátou 10,5 bodu na Waszka.

Dennis Waszek se pokusí udržet celkovou druhou příčku. Foto: Petr Frýba

Do bojů o nejvyšší příčky ale hodlá v Brně zasáhnout také Petr Brecka. Ten ukázal, že se může pohybovat na špici zejména při závodním víkendu v Grobniku. Tam dojel v obou sprintech třetí. Brecka bude kromě GTC opět bojovat o body i do třídy GT3, stejně jako Rzepecki a Kálmán.

LMP: Šampion versus účastníci Le Mans

Jako již jistý šampion třídy LMP vstupuje do brněnského závodního víkendu Jacek Zielonka. Polského jezdce ale nečeká během posledního podniku snadný úkol. Kromě jeho Radicalu SR8 totiž uvidíme také dva prototypy stáje ARC Bratislava, do kterých usednou dva závodníci, které jsme mohli před dvěma týdny spatřit při 89. ročníku závodu 24 hodin Le Mans. Jsou jimi Miro Konopka a jeho syn Maťo. Zatímco Miro pojede v Brně a Ligierem LMP2 JSP2, Maťo se posadí za volant Ginetty LMP3.

Otec a syn Konopkovi se o víkendu vrátí do našeho šampionátu. Foto: Petr Frýba

Pouze do počtu ale jistě nebude chtít být ani Blazej Wojciechowski. Polák nastoupí stejně jako jeho krajan Zielonka s Radicalem SR8.

Úvodní foto: Petr Frýba