Nedělní GT sprint pro Kačírka

Nedělní GT sprint pro Kačírka

Nedělní sprintový závod vozů GT patřil v Brně Petru Kačírkovi, který zároveň ovládl třídu GT3. V GT4 zvítězil Sergej Pavlovec, v GTC Boleslav Waszek a v D5 Miro Konopka.

Počet letošních vítězů GT sprintu se rozrostl na číslo čtyři. K Liboru Milotovi, Davidovi Vršeckému a Gregoru Zsigovi se připojil Petr Kačírek. Pilot stáje Duck Racing, který dnes vystřídal za volantem Audi R8 LMS Ultra GT3 Daniela Skalického, předvedl po startu z pole position dominantní výkon a na čele strávil celý závod. Druhé místo obsadil v kategorii GT3 Gregor Zsigo. Včerejší vítěz hájící barvy stáje Trevor Racing ale nemusel být příliš smutný, neboť i nadále zůstává lídrem průběžného pořadí GT3.

V GT4 se v tom nejlepším světle předvedla domácím fanouškům brněnská ekipa RTR Projects. Po čtyřech porážkách od Ference Ficzy v řadě si totiž dojel pro vítězství pilot zmíněného týmu Sergej Pavlovec. Radost u RTR Projects navíc mohla být hned dvojnásobná. Stříbrný úspěch totiž zaznamenal Tomáš Miniberger. Třetí místo obsadil již tradičně Piotr Wira. Vítěz předchozích čtyř závodů Ferenc Ficza dnes neměl nejlepší den. Musel se spokojit pouze se čtvrtou příčkou a poprvé v sezoně chyběl na stupních vítězů.

V GTC si stejně jako včera dojel pro triumf Boleslav Waszek. I třída D5 měla stejného sprintového vítěze jako v sobotu – Mira Konopku. Slovenského jezdce doprovodili na stupně vítězů druhý Petr Lisa a třetí Jiří Svoboda.