Souboj juniorů se vyostřuje, Škulj a Makeš se drží na čele

Souboj juniorů se vyostřuje, Škulj a Makeš se drží na čele

Přesně 23 juniorských závodníků bylo doposud k vidění v sérii ESET V4 Cup. Mladým pilotům napříč všemi sériemi vévodí po třech podnicích Mark Škulj, v těsném závěsu se drží Michal Makeš.

První čtyři pozice v tabulce reprezentují jezdci ze čtyř odlišných kategorií. Mark Škulj startuje v Twingo Cupu, Michal Makeš v Clio Cupu, Tom Beckhäuser závodí s formulí 3 a čtvrtý Robert Hefler figuruje na startovní listině formule Renault. Jsou to ovšem Škulj a Makeš, kteří poodskočili svým soupeřům a ve zbytku sezony se mezi nimi schyluje k velkému souboji. Škulj vede nad Makešem o koeficient pouhého 1,2 bodu. Každý výsledek se tedy počítá a co se týče Grobniku, Makeš bral dvě prvenství, Škulj jedno vítězství a stříbro.

Dvojnásobné výhry se dočkal i Tom Beckhäuser, který na Makeše ztrácí 12,05 bodu, což není málo, nicméně do konce sezony zbývají ještě dva podniky a to znamená čtyři závody. Zrovna souboj o třetí až osmé místo je velmi vyrovnaný a v rámci hodnocení juniorů bude velmi zajímavé sledovat počínání těchto mladých pilotů, od Beckhäusera přes Heflera, Andrea Colu (F3), Jáchyma Galáše (TCR), Nika Štefančiče (Twingo Cup) až po osmého Nicolase Szába (formule Renault).

V Grobniku rozšířili řady juniorů tři piloti. Nejlépe si počínal Tomáš Korený v Twingo Cupu, starší bratr Matěje Koreného, který v tomto seriálu startuje pravidelně. Tomáš dojel v premiéře na výborném třetím místě a v druhém sprintu skončil jedenáctý. Druhý nováček si vedl ještě lépe, Szymon Ladniak startoval v Clio Cupu a získal čtvrté, resp. třetí místo. V pořadí třetím nováčkem byl Roland Amrein z Maďarska, jenž startoval v ESET TCR s bílou Alfou Romeo Giulietta. Hned na poprvé měl velmi ztížené podmínky, neboť se oba závody jely na mokru. V tom prvním byl Amrein klasifikován na osmém místě, v druhém závodě bohužel nedojel.

Průběžné pořadí
ESET V4 CUP – JUNIOR TROPHY