Souboj juniorů se tentokrát odehraje v Chorvatsku

Souboj juniorů se tentokrát odehraje v Chorvatsku

Nadcházející víkend se koná třetí podnik ESET V4 Cupu, série tentokrát zavítá na chorvatský okruh Grobnik, jenž v minulosti hostil mimo jiné i světový motocyklový šampionát.

Souboj juniorů napříč všemi kategoriemi je po dvou podnicích nesmírně vyrovnaný. Na čele se nachází Mark Škulj, letošní přeborník Twingo Cupu, kde vyhrál tři ze čtyř závodů. Průběžné hodnocení juniorů vede s bodovým koeficientem 39,34. Na druhém místě s 39 body je Michal Makeš z týmu Mičánek Motorsport v Clio Cupu. Mladý závodník zatím pokračuje ve stejném duchu jako ve své loňské premiérové sezoně – v tuto chvíli se může ohlédnout za čtyřmi výhrami ze čtyř startů.

Na průběžném třetím místě se nachází formulový pilot Andrea Cola z týmu Monolite Racing. Ital za volantem F3 už na Grobniku startoval a oproti svému silnému soupeři Tomu Beckhäuserovi má alespoň částečnou výhodu. Tuto dvojici, přetahující se o bronzovou příčku v tabulce, dělí 0,13 bodu.

Skvěle rozjetou sezonu má i Robert Hefler s formulí Renault 2.0. Po dvou podnicích vévodí své kategorii a v hodnocení juniorů drží tento maďarský pilot z týmu F-Racing 2000 Kft páté místo.

V první pětce juniorů se tak nachází piloti ze čtyř různých kategorií, a sice Twingo Cup, Clio Cup, F3 a formule Renault. V rámci F4 je nejlepší Stefan Fürtbauer z týmu Franz Wöss, jemuž patří sedmá pozice. Z kategorie D4-3500 získává na síle Tamás Tenke ze Zëngo Motorsport s vozem Seat Cupra TCR, jenž na Red Bull Ringu poprvé vystoupal na pódium. Tenke drží v hodnocení juniorů desáté místo, hned za ním je Adam Lengyel s Toyotou GT86 z kategorie D4-2000. Nejlepším mužem z řad vozů TCR je pak dvanáctý Jáchym Galáš s VW Golf TCR týmu GT2 Motorsport.

Na Grobniku se sejde celkem třináct juniorů včetně polského debutanta Szymona Ladniaka, který se představí s týmem GT2 Motorsport v Clio Cupu.  

Průběžného hodnocení Junior ESET V4 Cup
ESET V4 CUP – JUNIOR TROPHY

Startovní listiny:
GT, TC 3.5, D5
TCR
Formula
TWC
Twingo Cup
Endurance