Slovenské ESET Endurance mimo jiné i s bývalým pilotem formule 1

Slovenské ESET Endurance mimo jiné i s bývalým pilotem formule 1

Startovní listina pro druhý letošní závod ESET Endurance čítá jména řady vynikajících závodníků. V akci se ukáže mimo jiné i bývalý jezdec formule 1 Tomáš Enge.

O víkendu pokračuje na Slovakia Ringu druhým podnikem letošní ročník ESET Endurance. Vytrvalostní závod uzavře sobotní program.

V královské třídě GT3 uvidíme stejně jako ve sprintových kláních vůz Mercedes-AMG GT3 stáje Buggyra Zero Mileage. Za jeho volantem se opět představí dvojnásobný evropský šampion v závodech tahačů David Vršecký. Tentokrát na to ale nebude sám. O čas strávený na dráze se totiž rozdělí s účastníkem tří velkých cen formule 1 (2001), závodu 500 mil Indianapolis (2005) nebo vítězem 24 hodin Le Mans v kategorii GTS z roku 2003 Tomášem Engem.

Hvězdně obsazená posádka týmu Buggyra Zero Mileage tak bude bezpochyby patřit mezi největší favority na vítězství. Pro dvojici se ale určitě nebude jednat o procházku růžovou zahradou. V poli GT3 totiž najdeme i další skvělé závodníky, například tandem stáje Duck Racing Daniel Skalický – Petr Kačírek. Ti se narozdíl od Engeho s Vršeckým budou moci spolehnout na bohaté zkušenosti s naší sérií.

V hodnocení třídy GTC patřilo chorvatské vytrvalostní klání Miru Konôpkovi ze stáje ARC Bratislava s vozem Lamborghini Supertropheo. Se stejnou technikou se dvojnásobný účastník závodu 24 hodin Le Mans ukáže také na své domácí půdě na Slovakia Ringu, přičemž tentokrát jej v posádce doplní jeho syn Maťo.

Ale pozor, slovenské dvojici vyrostla pro domácí vystoupení vážná konkurence. Tou je tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra. Brněnská ekipa, která se na Slovakia Ringu do ESET Cupu vrací, vyrukuje do boje se stejnou technikou jako otec a syn Konôpkovi, tedy s Lamborghini Supertropheo.

Ve vytrvalostním klání GT4 měl v Grobniku nejvíce důvodů k radosti tým RTR Projects, který zvítězil s posádkou Petr Lisa – Tomáš Miniberger. Na Slovakia Ringu se stáj pokusí přidat druhý triumf. Tentokrát sází na manžele Gabrielu a Filipa Sajlerovi. I v tomto případě ale bude muset tým čelit konkurenci jako například Gregoru Zsigovi s Ferencem Ficzou z Trevor Racingu. Ti se v Chorvatsku blýskli třetím místem.