Sprint ESET GT slibuje další vzrušující podívanou

Sprint ESET GT slibuje další vzrušující podívanou

Sprintové závody ESET GT čekají příští víkend na Slovakia Ringu další boje o mistrovské body. A znovu se bude na co koukat.

O víkendu 22.-23. srpna pokračuje na Slovakia Ringu druhým dějstvím letošní ročník ESET Cupu. Součástí slovenského podniku budou rovněž sprintové závody ESET GT. Ty uvidíme hned dva. Zatímco první se uskuteční v sobotu, druhé klání je na programu v neděli. A pohled do startovní listiny naznačuje, že se rozhodně nebudeme nudit.

V královské třídě GT3 bude velkým tahákem start dvojnásobného evropského šampiona v závodech tahačů Davida Vršeckého. Český jezdec usedne do Mercedesu AMG GT3 stáje Buggyra Zero Mileage. Rozhodně ho ale nečeká jednoduchý úkol. V akci se totiž znovu objeví úspěšní účinkující z prvního závodního víkendu sezony v chorvatském Grobniku, jako jsou například Daniel Skalický (Audi R8 LMS Ultra GT3, Duck Racing) nebo Gregor Zsigo (BMW M6 GT3, Trevor Racing). Skalický si ovšem tentokrát zazávodí pouze v sobotu. To ale neznamená, že se v nedělním klání vůz týmu Duck Racing na dráze neobjeví. Prohánět se s ním totiž bude zkušený Petr Kačírek.

Ve třídě GT4 se během závodů v Grobniku starali o zábavu Sergej Pavlovec (KTM X-Bow GT4, RTR Projects) a Ferenc Ficza (BMW M4 GT4, Trevor Racing), kteří si odnesli každý po jednom vítězství a v průběžném pořadí šampionátu se dělí o celkové vedení. Oba se představí také na Slovensku a uvidíme tak další kapitolu jejich bitvy. Zadarmo jim ale jistě nic nedá ani Piotr Wira (Good Speed Racing Team, Mercedes GT GT4).

Velké lákadlo třídy GTC představuje tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra. Brněnská ekipa, která před týdnem zažila v Misanu úspěšný vstup do evropské série Lamborghini Super Trofeo, nasadí hned dvě „lamba“. Počítat ale budeme muset i se stálým účastníkem ESET Cupu Bódisem Kálmánem (Opció Kft/Bovi Motorsport, Porsche 991 GT3 Cup).