Slovakia Ring bude hostit třetí podnik šampionátu F4 CEZ

Slovakia Ring bude hostit třetí podnik šampionátu F4 CEZ

V pořadí třetí podnik nového formulového šampionátu F4 CEZ se uskuteční o nadcházejícím víkendu na okruhu Slovakia Ring. Reno Francot přijede na rychlou a technickou trať jako lídr průběžného pořadí.

Reno Francot a Ethan Ischer z týmu Jenzer Motorsport se drží na první dvou místech v tabulce. Francot sice stále čeká na prvenství, ale dvě druhá a dvě třetí místa v předchozích závodech mu zajistila 66 bodů a vedení v šampionátu. Naproti tomu Ischer po dominantních dvou výhrách v Maďarsku nasbíral v Rakousku jen deset bodů a na Francota tak ztrácí šest bodů. Jenzer Motorsport opět nasadí třetí monopost pro Mathiase Bjerra Jakobsena, jenž při premiéře na Red Bull Ringu dojel na pátém a třetím místě.

Na Slovakia Ringu nebudou chybět ani snadno identifikovatelné žlutočerné monoposty týmu Renauer Motorsport. S nimi pojedou celkově čtvrtý Niko Tylor a sedmý Jiří Šafránek.

V průběžném pořadí pátý Michael Sauter ze švýcarského rodinného týmu Sauter Engineering + Design si v Rakousku vybral porci smůly a nepochybně bude chtít opět zasáhnout do boje o pódiová umístění.

Z Maďarska přijede zkušený tým Gender Racing s Oliverem Michlem, jemuž patří šesté místo. Na Slovensku bude za SAPE Motorsport startovat i mladý motokárový závodník Miroslav Mikeš, jenž debutoval na Red Bull Ringu.

První závod se uskuteční v sobotu 10. 6. v 10:50. Start druhého závodu je naplánován na 18:00 téhož dne.

Entrylist