Škulj udolal v těsném finiši Stefančiče

Škulj udolal v těsném finiši Stefančiče

Mark Škulj si v úvodním závodě na Slovakia Ringu připsal další vítězství v Renault Twingo Cupu, když se v napínavém závěru jen těsně porazil svého krajana Nika Stefančiče.

Závody Renault Twingo Cupu tradičně nabízejí fanouškům vynikající podívanou plnou těsných soubojů a předjížděcích manévrů. Výjimkou nebyl ani úvodní víkendový závod tohoto šampionátu na Slovakia Ringu.

V úvodním okruhu závodu to byla trojice Gašper Dernovšek, Jaka Marinsek a Nik Stefančič, která sváděla bitvu o vedoucí příčku. Marinsek ovšem již ve 2. kole začal ztrácet tempo.

Vedoucí skupina se ale nezmenšovala a k Dernovšekovi se Stefančičem se brzy připojil mimo jiné i Mark Škulj, jenž dopoledne nezažil zrovna vydařenou kvalifikaci a v závodě se musel probíjet startovním polem až z 9. příčky. Ve druhé polovině pak Dernovšek ztratil se zbylými dvěma jmenovanými závodníky tempo a souboj o vítězství probíhal již jen mezi nimi.

Slovinský tandem svedl velmi těsnou bitvu, která vyvrcholila až v posledních metrech závodu a jen velmi těsně se jejím vítězem stal Mark Škulj, který si tak ještě více upevnil své vedení v šampionátu. Dernovšek se mohl radovat alespoň ze třetího místa.

„Byl to dobrý závod. Jel jsem na této trati poprvé a jsem rád, že se mi tu podařilo zvítězit. Zvláště, když víme, jak byly ty souboje těsné. Pořadí se přelévalo nahoru a dolů a mně se podařilo projet cílem jako první. Doufám, že zítra dokážu tento výsledek zopakovat,“ uvedl Škulj po závodě.

Slovenský podnik je v Twingo Cupu ozvláštněn účastí hned trojicí hostujících závodníků, přičemž ani jedno z nich rozhodně nemá malý zvuk. Jedná se o Petra Fulína, Samuela Sládečku a Mira Horňáka. Nejlépe se v prvním víkendovém závodě vedlo právě Horňákovi, který se jako jediný dokázal umístit v elitní desítce a skončil devátý. Samuel Sládečka skončil 13. a Petr Fulín byl v cíli odmávnut jako 16.