Škulj i po Slovensku vévodí juniorskému hodnocení

Škulj i po Slovensku vévodí juniorskému hodnocení

I po podniku na Slovakia Ringu zůstává na prvním místě průběžného pořadí juniorského hodnocení Mark Škulj. Lídr Renault Twingo Cupu se navíc dokázal vzdálit svým pronásledovatelům.

Po podniku v chorvatském Grobniku byla situace na čelních příčkách průběžného pořadí juniorů velmi těsná, když náskok vedoucího Marka Škulje činil na druhého Michala Makeše pouhých 1,27 bodů.

Ze Slovenska ovšem odjížděli oba závodníci se zcela odlišnými pocity. Zatímco Slovinec nechyběl ani v jednom ze závodů Twingo Cupu na stupních vítězů a mohl se radovat z vítězství a 3. místa, suverén úvodních tří podniků Renault Clio Cupu si tentokrát vybral pořádnou porci smůly a v ani jedné z víkendových jízd cíl nespatřil. Tato skutečnost umožnila Škuljovi (79,28 bodů) vybudovat si mezi juniory na své pronásledovatele náskok 14,83 bodů.

Makeš ale za nevydařený víkend nezaplatil pouze ztrátou kontaktu s lídrem, ale rovněž pádem o dvě příčky dozadu. Jezdce stáje Mičánek Motorsport totiž překonali vítěz obou slovenských závodů F3 Tom Beckhäuser (64,45 bodů) s pilotem třídy Formule Renault 2.0 Robertem Heflerem (63,47 bodů), který ve své třídě bral dva pomyslné bronzové kovy. Makeš tak poklesl až na 4. pozici, kterou drží se ziskem 58,5 bodu.

Na páté místo se po dvou pódiových umístěních v TCR posunul Jáchym Galáš (56,96 bodů), který odsunul na 6. příčku držitele dvou slovenských stříber z F3 Andreu Colu (56,65 bodů). Sedmá pozice patří nedělnímu vítězi Twingo Cupu Matěji Korenému (53,89 bodů), osmý je jeho soupeř z této kategorie a druhý nejlepší z úvodního slovenského klání Nik Stefančič (49,76 bodů), devátý vítěz druhého víkendového klání TCR Dušan Kouřil Jr. (44,99 bodů) a nejlepší desítku uzavírá Nicolas Szábo (41,4 bodů) z Formule Renault 2.0.

ESET V4 CUP – JUNIOR TROPHY