Sezonu TCR Eastern Europe zahájil dvěma výhrami Pekař

Sezonu TCR Eastern Europe zahájil dvěma výhrami Pekař

Závody TCR Eastern Europe patřily na Hungaroringu Tomáši Pekařovi. Český závodník vyhrál jak v prvním závodě po startu z pole position, tak ve druhé jízdě, do které vyrážel až z deváté pozice.

Novou sezonu na Hungaroringu zahájila rovněž kategorie TCR Eastern Europe. Zde měly oba víkendové závody stejného vítěze – Tomáše Pekaře. Český závodník se do šampionátu přesouvá po loňském zisku titulu v kategorii Clio Cup, kde vyhrál sedm závodů z osmi. V TCR Eastern Europe ovšem úplným nováčkem není. Zazávodil si v ní již v roce 2019 na Red Bull Ringu s vozem Renault Mégane R.S TCR stáje Vuković Motorsport. A již tehdy si připsal jedno vítězství. Letos zde účinkuje s vozem Cupra Leon TCR své vlastní stáje Carpek Service.

Za úspěšným víkendem vykročil Pekař už v kvalifikaci, kde porazil o pouhých 14 tisícin sekundy Milovana Vesniče a zajistil si tak pole position pro start prvního závodu. V něm se Pekařovo vedení ocitlo v ohrožení pouze v úvodu, kdy si na něj dělali zálusk Milovan Vesnić, Michal Makeš a Lukasz Stolarczyk. Mezi Vesničem a Makešem ale došlo ke kontaktu a Stolarczyk byl příliš dlouhý v první zatáčce. Díky tomu se udržel ve vedení, které poté již nikomu nepřepustil.

Makeš s Vesničem sice v úvodu kolidovali, přesto ale také vystoupili na stupně vítězů. Zatímco Makeš dorazil do cíle jako druhý a zároveň zvítězil mezi juniory, Vesnić obsadil třetí příčku. Stolarczyk, který v úvodu figuroval na druhém místě, se nakonec musel spokojit s pátou pozicí. Porazil ho i čtvrtý Giacomo Ghermandi, který se tak za svůj debut v této kategorii rozhodně nemusel stydět.

Michal Makeš byl na Hungaroringu nejlepším z juniorů.

Do druhého závodu se startovalo podle obráceného startovního roštu. Los rozhodl o tom, že dojde k otočení nejlepší devítky z prvního závodu. Pekař tak musel do závodu vyrážet až jako devátý. I tentokrát ale mohl oslavovat vítězství. Ihned od začátku se totiž propracovával pořadím vzhůru a ve třetím kole se už nacházel ve vedení. Cílem projel s náskokem devíti sekund.

Druhý skončil Lukasz Stolarczyk, který se mohl radovat ze svého premiérového umístění na stupních vítězů. Michal Makeš dojel třetí a z Hungaroringu si tak odvážel dvě trofeje. Carol Wittke, který skončil v prvním závodě devátý a pro druhou jízdu mu tak připadlo pole position, nakonec obsadil sedmou pozici.

V akci jsme mohli vidět mimo jiné i dva jezdce, kteří na Hungaroringu závodili pod hlavičkou projektu ESET Race Star, jehož cílem je podpora talentovaných závodníků. Byli jimi Petr Fulín mladší a Sebastian Steibel. A oba bodovali jak v prvním, tak i ve druhém závodě. V prvním závodě dojel Steibel sedmý a Fulín osmý. Ve druhém závodě obsadil Steibel pátou příčku a Fulín bral bod za desáté místo.

Sebastian Steibel to ve druhém závodě dotáhl až na páté místo.

Při své premiéře se neztratil ani junior Tomasz Rzepecki. V prvním závodě dojel polský jezdec šestý a ve druhém obsadil osmou příčku.