Sezonu Clio Cupu Bohemia zakončil vítězně Sandström, Carpek Service ani jednou neporažen

Sezonu Clio Cupu Bohemia zakončil vítězně Sandström, Carpek Service ani jednou neporažen

Také poslední závod letošního ročníku Clio Cupu Bohemia se stal kořistí stáje Carpek Service. Pro vítězství si dojel šampion Filip Sandström. Na stupně vítězů vystoupili také druhý Erik Bertilsson a třetí Balint Hatvani.

Do závěrečného závodu sezony sice musel Filip Sandström startovat až jako sedmý, neboť na roštu došlo k otočení nejlepší sedmičky z první jízdy, i se startem ze čtvrté řady se ale Švéd dokázal vypořádat. Postupně se mu dařilo stoupat pořadím a v závěru nakonec udolal i svého týmového kolegu Erika Bertilssona. Sandström tak v letošní sezoně vybojoval devět vítězství ve dvanácti závodech. Jeho stáj Carpek Service nepoznala porážku dokonce ani jednou.

Erik Bertilsson se musel v cíli spokojit se druhou pozicí. Dvojici týmu Carpek Service doplnil na stupních vítězů Balint Hatvani. Maďarský jezdec ze stáje Z.S.P Motorsport projel cílem jako třetí.

Čtvrtý dojel Juuso Panttila. Bodovali i pátý Levente Losonczy, šestý Miha Primožič, sedmý Richard Meixner, který startoval z pole position, osmý Zoran Poglajen, devátý Sandi Jeram a desátý Lukáš Uxa.

Úvodní foto: Petr Frýba