Sezona ESET V4 Cup startuje už tento víkend

Sezona ESET V4 Cup startuje už tento víkend

Po zimní přestávce nastal čas návratu na okruhy. O víkendu začíná další ročník ESET V4 Cup, který už tradičně otevře maďarský Hungaroring na okraji hlavního města Budapešť.

Na Hungaroringu se pojede už posedmé a stejně jako v předchozích letech se můžeme těšit na atraktivní souboje závodních speciálů několika kategorií. V nejsledovanější kategorii GT budou udávat tempo populární vozy GT3. Na startu nebude chybět úřadující šampion Marcin Jedlinski s Audi R8 LMS GT3 ani Richard Chlad jr. s Audi R8 LMS ultra. Barvy Slovenska bude hájit Miro Konopka s Lamborghini GT3 EVO a nově se s Mercedesem AMG GT3 představí Libor Milota.

Pohárová kategorie GTC bude patřit vozům Lamborghini Huracán v podání týmů Mičánek Motorsport a Sládečka Motorsport. Ve startovním poli bude k vidění i BMW M4 GT4 týmu Trevor Racing.

Silné zastoupení bude mít Clio Cup v čele s obhájcem titulu Michalem Makešem, na kterého stejně jako loni čeká silná konkurence. Pohárové klání nabídne souboj sedmi renaultů čtvrté generace s převážně mladými a talentovanými piloty, plnými elánu po dlouhé zimní přestávce.

Oblíbené formulové závody slibují atraktivní podívanou. Na Hungaroringu se sejde 22 monopostů, s nichž si velkou pozornost zaslouží dvě Dallary F318 loňské specifikace. Jednu z nich si pořídil obhájce titulu Paulo Brajnik a s druhou dallarou z roku 2018 pojede český závodník Vladimír Netušil z Effective Racing. Novinkou je samostatná klasifikace formule Renault. Na Hungaroringu se tyto dvoulitrové formule sejdou v počtu devíti monopostů. Do kokpitu se mimo jiné vrací Bartolomiej Mirecki, jenž loni v konkurenci formulí Renault dominoval.

Početného startovního pole se dočkají i příznivci pohárových vozů Twingo. Na úvodní podnik Twingo Cupu se sešlo osmnáct jezdců a lze očekávat, že velmi těsné souboje.