Sehraná dvojice Gregor Zsigo a Dennis Waszek

Sehraná dvojice Gregor Zsigo a Dennis Waszek

Slovensko-česká posádka se sice poprvé představila až při endurance na květnovém Slovakiaringu, ale od té doby podávala vyrovnané výkony, které nakonec rozhodly o tom, že Gregor Zsigo zvítězil, když ve všech závodech stál na stupních vítězů. Dennis měl o jeden start méně, ale společně slavili dvě vítězství. Celkově český pilot obsadil třetí místo.

Gregor Zsigo po loňském prvním místě ve sprintu vozů GT si tentokrát připsal úspěch v hodinovce.

Kdy jste začal věřit, že by to mohlo vyjít?

Až v brněnském cíli. Do té doby byl souboj s Marcinem Jedlinskim otevřený. Marcin poslední závod vyhrál, nám ale stačilo dojet za ním na druhém místě. Úspěšně jsme tak zakončili vydařenou sezonu. Za vítězstvím jsme šli postupně, krok za krokem, a vyšlo nám to. Tým fungoval opět velice dobře a žádné problémy jsme neměli ani s naším osvědčeným vozem BMW M6 GT3.

 Jaký byl z vašeho pohledu nejhezčí závod seriálu?

Určitě Grobnik. Chorvatský okruh je na srdce, a to se mi líbí. A poprvé jsme tam s Dennisem zvítězili. Když už vzpomínám na letošní seriál, tak naopak nejtěžší závod jsme absolvovali v Poznani, kde bylo hrozné počasí. Startovali jsme v šíleném dešti, a přesto jsme se dokázali dostat do vedení. Jenže jsem dostal „hodiny“ a přišli jsme o první místo.

Jste současně i spolupořadatelem Eset Cup Series, jak jste byl spokojen s letošním seriálem?

Letošní devátý ročník měl velmi dobrou úroveň a potvrdil, že si drží svoji pozici nejprestižnějšího poháru středoevropského regionu. V úvodu se sice zdálo, že nám opět zkomplikuje situaci covid, ale zvládli jsme to pořadatelsky a pomohli nám i jezdci svým odpovědným chováním a přístupem k závodům.

 

Dennis Waszek absolvoval výjimečné závodní víkendy, protože na většině z nich startoval ve sprintu s Lamborghini Super Trofeo a v endurance s BMW M6 GT3.

Dennisi, zažil jste jako jezdec něco podobného?

Ne, za deset let mého závodění to bylo poprvé a přiznám se, že nikomu bych to nepřál. Nabídka od Gregora Zsiga byla samozřejmě lákavá, ale pak jsem zjistil, že zvyknout si rychle na tak odlišná auta není jednoduché. Vůz BMW M6 se lišil jízdními vlastnostmi, protože má zcela jinou aerodynamiku. Mnohem náročnější ale bylo zvyknout si na to, že sedačka je umístěna až v prostoru zadních sedadel. Máte před sebou dlouhý čumák auta, ale jak sedíte nízko, jeho konec jen tušíte. A u Lamborghini je to zase naopak. V něm jste nalepeni na předním skle, ale auto se chová jinak. S bavorákem je jednodušší jet rychle. Lamborghini má sice velký výkon, ale horší podvozek. V zatáčce je to s ním boj, naopak s baborákem jedete stále pod plynem. Při každém přesednutí jsem si tak dvě kola na každé auto zvykal.

Jak jsi prožíval souboj s Marcinem Jedlinskim?

Věděli jsme, že je výborným pilotem, kterého nebude snadné porazit. Na druhou stranu jsme dělali všechno pro to, abychom se prosadili. Myslím si, že jsme s Gregorem vytvořili velice dobrou posádku, která šla za jediným cílem, zvítězit. Bylo to napínavé. Jsem rád, že jsme uspěli, i když mi chyběl závod na Hungaroringu a skončil jsem třetí.