Sandströmova vítězná série pokračovala i ve druhém závodě

Sandströmova vítězná série pokračovala i ve druhém závodě

Také druhý závod Clio Cupu Bohemia na Slovakiaringu ovládl Filip Sandström. Švéda na stupně vítězů doprovodili druhý Balint Hatvani a třetí Erik Bertilsson.

Na startu druhého závodu víkendu se sice nejlepší šestka z první jízdy seřadila v obráceném pořadí a Sandström tak po vítězství v úvodním závodě vyrážel jako šestý, postupně se ale propracoval až do čela. Jezdec stáje Carpek Service tak letos zatím stále nepoznal chuť porážky.

Na druhé pozici dorazil do cíle Balint Hatvani, který byl v prvním závodě pro Sandströma velmi záludným soupeřem. Hatvani se musel mít až do samotného závěru na pozoru před Erikem Bertilssonem. Toho ale dokázal za svými zády udržet a Švéd se tak musel spokojit se třetí příčkou.

Richard Meixner, kterému po otočení nejlepší šestky z prvního závodu na startovním roštu připadlo pole position, nakonec obsadil čtvrtou příčku. Body si připsala také pátá Yasmeen Kolocová. Závodnice stáje Buggyra Zero Mileage Racing udolala v závěru Igora Tomljanoviče, který tak skončil šestý.

Dále bodovali sedmý Ivan Gustin, osmý Yuuso Panttila a devátý Sandi Jeram. Gustin s Panttilou byli klasifikováni i přesto, že těsně před koncem odstoupili. Ani Jeram nezažil bezproblémový závod, když musel kvůli poškozenému vozu stavět.

Smůla potkala Leventeho Losonczyho. Ten se v prvním kole po kontaktu s Erikem Bertilssonem při souboji o třetí místo roztočil a závod pro něj skončil. Kvůli odklizení jeho vozu musel na trať vyjet zpomalovací vůz. Šachovnicovou vlajku nespatřil ani Mark Mramor, který závodí s podporou projektu ESET Race Star. Slovinec se sice postupně propracoval ze sedmého místa na čtvrté, poté ale se svým vozem, který byl po kontaktech se soupeři poškozen, vycestoval ven z dráhy. Nakonec odstoupil.

Úvodní foto: Carpek Service