Sandström poosmé na nejvyšším stupni

Sandström poosmé na nejvyšším stupni

Předposlední závod letošního ročníku Clio Cupu Bohemia skončil již osmým triumfem Filipa Sandströma. Spolu s již jistým šampionem vystoupili na stupně vítězů také druhý Juuso Panttila a třetí Levente Losonczy.

Filip Sandström už sice má titul šampiona jistý, při prvním závodě v Brně ale ukázal, že ani poslední podnik sezony nemá v plánu vypustit. Pilot stáje Carpek Service strávil po vítězství v kvalifikaci na čele celý závod a dojel si již pro svůj osmý letošní triumf.

Dlouho se zdálo, že na pódiu Sandströma doplní dvojice stáje Z.S.P Motorsport. Druhá pozice patřila Balintu Hatvanimu a třetí Leventemu Losonczymu. V závěru závodu se ale před oba posunul Juuso Panttila. Sandströmův týmový kolega se tak postaral o dvojité vítězství stáje Carpek Service a upevnil si své celkové třetí místo. Jako třetí nakonec projel cílem Losonczy a čtvrtý byl Hatvani.

Juuso Panttila se přiblížil k celkovému třetímu místu. Foto: Petr Frýba

Páté místo měl po většinu závodu ve svém držení již jistý vicemistr Erik Bertilsson. V posledním kole ale Švéda pokořil Miha Primožič a byl to tak nakonec on, kdo projel pod šachovnicovou vlajkou jako pátý. Bertilssonovi musela stačit šestá pozice. Bodovali rovněž sedmý Richard Meixner, osmý Predrag Šainovič, devátý Zoran Poglajen a desátý Lukáš Uxa.

Problematický závod zažil Sandi Jeram. Ten se dostal do potíží hned v úvodním kole, kdy se roztočil po kontaktu s Richardem Meixnerem. Později se zase ocitl v kačírku. Nakonec byl klasifikován jako dvanáctý se ztrátou jednoho kola na vítěze.

Úvodní foto: Petr Frýba