Salaquarda opět nejrychlejší, vyhrál kvalifikaci na sobotní vytrvalost

Salaquarda opět nejrychlejší, vyhrál kvalifikaci na sobotní vytrvalost

Páteční program na Velké ceně Slovenska zahrnoval vedle tréninků i kvalifikaci na vytrvalostní závod. V něm byl v rámci ESET GT nejrychlejší Filip Salaquarda s Audi R8 GT3, za ním skončila posádka Stanislaw Jedlinski a Kriystian Korzeniowski s Ferrari 488 týmu Olimp Racing.

V absolutním pořadí byly samozřejmě nejrychlejší prototypy LMP3 v čele s Danem Skočdopolem z týmu Bretton, kterého v první řadě doplní domácí Miro Konopka. Za nimi se pak se řadily vozy GT3 v čele se zmiňovaným Salaquardou a polskou posádkou z Olimp Racing.

Hned za nimi vyrazí vozy BMW a mercedes týmu Racing Trevor a Good-Speed Racing Team v silném jezdeckém složení. O BMW se totiž budou dělit Štefan Rosina a tovární pilot BMW Jesse Krohn. S Mercedesem pak pojedou Piotr Wira a Daan Arrow.

Sedmý nejrychlejší čas v absolutní pořadí zajel Nicolas Leutwiler s Porsche 911 GT3 – další nová tvář na seznamu startující. Velká cena Slovenska tak nabízí velmi silné startovní pole napříč všemi kategoriemi. Kvalifikace se totiž zúčastnilo 38 vozů, což dává příslib velmi zajímavého závodu.

V rámci kategorie GTC byla nejrychlejší posádka Dennis Waszek – Jakub Klobása s lamborghini. V GT4 si nejlepší čas připsal domácí Antal Zsigo s BMW M4 GT4.

Endurance qualifying – official