Salaquarda dominuje, v GTC vítězí Pavlíček

Salaquarda dominuje, v GTC vítězí Pavlíček

Finálový závod ESET GT na Autodromu Most nepřinesl v kategorii GT3 změnu. Filip Salaquarda proměnil svůj třetí víkendový start v třetí prvenství. V kategorii GTC se však odehrával ostrý boj o vítězství a na nejcennější trofej nakonec dosáhl Matěj Pavlíček.

Druhý závod ESET GT se pyšnil speciálním hostem. Do zaváděcího vozu totiž na sedadlo spolujezdce usedl prezident České republiky Petr Pavel, jenž celé pole dovedl ke startu závodu. Z první řady vyráželi Jáchym Galáš a Dennis Waszek, oba s vozy Lamborghini Super Tropheo. Za nimi byli Filip Salaquarda a Matěj Pavlíček a ze třetí řady odstartovali Libor Milota a Jacek Zielonka.

Galáš a Waszek brzdili do první zatáčky bok po boku a byl to Waszek, kdo převzal celkové vedení v závodě před Galášem, Salaquardou, Pavlíček a Milotou. Ještě v prvním kole se Salaquarda dostal před Galáše a začal stíhat lídra Waszka.

Ačkoliv byl vyhlášen mokrý závod, déšť ustal a trať začala postupně osychat. Salaquarda se před Waszka dostal v následujících kolech a opět se usadil na prvním místě, které mu de facto patří od začátku sezony.

Diváky na tribunách pak bavila především bitva o vítězství v kategorii GTC. Waszek sice držel první místo, ale doráželi na něj Galáš s Pavlíčkem. Tři minuty před koncem závodu se oběma jezdcům týmu Mičánek Motorsport podařilo překonat prvního Waszka, ale v následujícím okamžiku Galáš zpomalil kvůli technickým problémům.

Matěj Pavlíček tak převzal vedení v GTC před Waszkem a dosáhl na své třetí vítězství v sezoně. Druhé místo obsadil Waszek, třetí Petr Brecka a na čtvrté pozici byl ještě klasifikován Jáchym Galáš.

Vítězem kategorie GT3 se opět stal suverénní Filip Salaquarda před Liborem Milotou a třetím Petrem Kačírkem. V kategorii GTX dosáhl na druhé mostecké vítězství Václav Janík s KTM GTX před Pavlem Sovičkou, rovněž s KTM GTX a třetím Ivanem Vlachkovem s bulharským speciálem Sin Car R1.

V kategorii GT4 zvítězil Antal Zsigo s BMW M4 GT4 a v D5 se radoval Jacek Zielonka s Radicalem. Druhý dojel Maxwell Polzler s KTM X-Bow R.

D4 GT D5 sprint – race 2