S letošní sezonou sprintů se rozloučil vítězně Wira

S letošní sezonou sprintů se rozloučil vítězně Wira

Poslední letošní sprintový závod třídy GT3 přinesl premiérový triumf Piotru Wirovi. Pro polského jezdce se jednalo o premiérový triumf v této třídě. V GT4 triumfovala při svém prvním sprintovém startu s vozem této třídy Yasmeen Kolocová. V GTC byl nejlepší letošní šampion Adam Rzepecki a třída LMP patřila Miru Konopkovi.

Seznam letošních vítězů sprintových závodů vozů GT se během posledního závodu sezony rozrostl o jedno jméno. K Marcinovi Jedlinskému, Davidovi Vršeckému a Gregoru Zsigovi se připojil Piotr Wira. Pro polského závodníka se jednalo o první triumf v této třídě vůbec. Jezdec stáje Good Speed Racing se k vítězství probojoval po startu ze třetího místa.

Jako první vyrážel do závodu Petr Kačírek. V závodě se pilot stáje Duck Racing, který patří mezi stálice našeho šampionátu, musel spokojit se druhou pozicí. Stupně vítězů třídy GT3 zkompletoval třetí Stanislaw Jedlinski.

Na stupně vítězů tentokrát nevystoupil ani jeden z hlavních protagonistů letošních závodů GT3, kterými byli Marcin Jedlinski a Gregor Zsigo. Ti v kvalifikaci nezajeli žádný čas a vyráželi tak z chvostu. Zatímco v závodě dojel Zsigo jako pátý za čtvrtým Adamem Rzepeckim, Jedlinski šachovnicový praporek neviděl.

Adam Rzepecki dosáhl kromě čtvrtého místa v GT3 také na triumf ve třídě GTC. Pro Yasmeen Kolocovou ze stáje Buggyra nemohl dopadnout její první sprintový závod za volantem vozu specifikace GT4 lépe. Ve této třídě totiž zvítězila. Opět jsme viděli v akci i vozy LMP. Mezi nimi byl znovu nejlepší pětinásobný účastník závodu 24 hodin Le Mans Miro Konopka.

Mezi prototypy byl znovu nejlepší Miro Konopka. Foto: Lukáš Ston

Úvodní foto: Lukáš Ston