RTR Projects vévodí kategorii GT4

RTR Projects vévodí kategorii GT4

Josef Knopp tento týden oslavil své osmnácté narozeniny, ale před několika týdny slavil možná ještě více – a to z důvodu svého prvenství na Hungaroringu. Jezdec týmu RTR Projects si za volantem vozu KTM X-Bow GT4 připsal prvenství v nedělním sprintu, v sobotní vytrvalosti, kde sdílel auto s Matějem Pavlíčkem. Ten naopak vyhrál sobotní sprint.

Vstup do nové sezony ESET Cupu tak vyšel týmu RTR Projects na výbornou. Tři starty proměnil ve tři prvenství zásluhou mladé a nadějné dvojice Josef Knopp a Matěj Pavlíček. Majitel stáje Tomáš Miniberger mohl být spokojen. Víkend na Hungaroringu byl totiž pro oba jezdce křest za volantem nového KTM X-Bow GT4. Matěj Pavlíček mimochodem startoval v ESET Cupu už loni a zaslouženě si dojel pro titul v kategorii GT4.

„Na Hungaroringu startuji poprvé a užívám si každou chvíli. Trať je skvělá, auto se řídilo výborně, ačkoliv někdy je těžké soupeřit s robustnějšími vozy GT4,“ popsal své pocity Josef Knopp bezprostředně po nedělním vítězství.

Proměnlivé podmínky nebo souboje se soupeři, kteří měli rychlejší auta na rovinkách a pomalejší v zatáčkách, byly ideální simulací nástrah závodů ADAC GT4, na který se RTR Projects letos soustředí. ESET Cup je ovšem ideální průpravou na německý šampionát a pokud to termíny závodů obou šampionátu dovolí, pro RTR Projects to nebylo poslední vystoupení v ESET Cupu.

Nejenže má RTR Projects první závodní víkend ESET Cupu za sebou, o uplynulém víkendu vstoupil i do sezony zmiňovaného šampionátu ADAC GT4, kde se Pavlíček s Knoppem střídali za volantem a navzdory prasklé poloose v tréninku vybojovali v závodech dvaadvacáté a sedmnácté místo.

foto: RTR Projects