Robin Rogalski zvládl sluncem rozpálený okruh nejlépe a vyhrál vytrvalost

Robin Rogalski zvládl sluncem rozpálený okruh nejlépe a vyhrál vytrvalost

Polský závodník Robin Rogalski z týmu Seffarth Motorsport zvládl hodinovou vytrvalost na jedničku. Za volant usedl poprvé od operace předloktí a skvěle rozjetý závod dotáhl s Audi R8 GT3 EVO do vítězného konce.

Z prvního místa startovala posádka Stanislaw Jedlinski a Krystian Korzeniowski s Ferrari 488 GT3. Po jejich boku stálo BMW M4 GT3 dvojice Dennis Waszek a Gregor Zsigo. Jedlinski a Zsigo sice odstartovali z první řady, ale nepouštěli se do žádných ostrých soubojů a oba se ještě před koncem prvního kola propadli téměř na poslední místa. Jedlinski pak o několik kol později ztratil kontrolu nad autem a dostal hodiny. V závodě však za pár okamžiků pokračoval.

Do čela se dostal Robin Rogalski a okamžitě se vzdaloval svému pronásledovateli Liboru Milotovi. Oba se rozhodli navzdory náročným podmínkám a vysokým teplotám odjet celou vytrvalost sami.

Jakmile došlo v polovině závodu k zastávkám v boxech a výměně některých pilotů, pořadí a rychlost některých aut se začala měnit. Ferrari 488 GT3, do kterého po Jedlinským usedl Korzeiowski, začalo zajíždět nejrychlejší časy na kolo – byť na prvního Rogalského ztrácel jedno kolo.

V druhé polovině závodu vyjel na trať safety car a jezdecké pole se sjelo dohromady. To hrálo do karet vozu BMW, do kterého usedl Dennis Waszek a zpočátku to vypadalo na souboj s Rogalským. Waszek ovšem začal po několika kolech ztrácet a v cíli jej od prvního dělilo pět sekund. Na třetím místě dojel Libor Milota, kterého během zastávek v boxech nešťastně zablokoval Piotr Wira. Polák Wira závod nedokončil po havárii na trati. Na čtvrtém místě v rámci kategorie GT3 dokončili vytrvalost Stanislaw Jedlinski a Krystian Korzeniowski.

Kategorie GTC vyhrála dvojice Marcin Kaczmarski a Mateusz Lisowski s Porsche 911 GT3 Cup týmu PTT Racing. Na druhém místě dojeli Petr Brecka a Karel Neffe. V kategorii D5 triumfovala dvojice Jacek Zielonka a Jakub Litwin s vozem Radical SR10.