Richard Chlad si v Grobniku doplaval pro vítězství

Richard Chlad si v Grobniku doplaval pro vítězství

Kvalifikace na závod ESET GT se odehrávala za mokra a nejrychlejší čas zajel Richard Chlad, jenž si první místo udržel i po startu před Marcinem Jedlinskim a Liborem Milotou. Stroje specifikace GT3 tak unikaly zbytku startovního pole a nejatraktivnější jízdu předváděli právě Chlad s Jedlinskim. Vodní tříšť za jejich vozy se zvedala do výšky několika metrů, nicméně i navzdory novější specifikaci modelu R8 neměl Jedlinski dostatečnou rychlost, aby se dokázal držet za zadním nárazníkem bravurně jedoucího Chlada, jenž po desetinách natahoval náskok na čele.

Když potom Jedlinski za sílícího deště chyboval a propadl se na třetí místo, vedoucí Chlad si mohl oddychnout a plnohodnotnou radost Chlada i ostatních jezdců na dráze nakonec zapříčinil safety car, který de facto pár minut před cílem vyjel na vodou zaplavenou trať a jezdce bezpečně dovedl do cíle. Závod tak vyhrál Richard Chlad před Liborem Milotou a Marcinem Jedlinskim.

Zajímavé souboje se odehrávaly i ve třídě TC-3500. Cestovní vozy se proplétaly promáčeným Grobnikem se stejnou vervou jako rychlejší sportovní vozy GT3. Nejrychlejší kvalifikační čas sice zajel Gábor Kismarty-Lechner se Seatem Cupra, ale hned v úvodu ho překonal Nemanja Milovanovič se Seatem Lenon a ujal se vedení s bezpečným náskokem před Zoranem Kastratovičem a Federiccem Borrettem, kteří spolu bojovali o druhé a třetí místo.

Výsledky závodu
GT TC Race 2