Richard Chlad jr. pomýšlí na obhajobu titulu. V plánu má i mezinárodní závody GT3

Richard Chlad jr. pomýšlí na obhajobu titulu. V plánu má i mezinárodní závody GT3

Richard Chlad jr. se po loňském návratu na domácí okruhovou scénu okamžitě zařadil mezi špičku startovního pole a vyhrál kategorii D4+3500. Letos má v plánu své prvenství obhájit, nicméně v úvahu přichází i starty v mezinárodních šampionátech vozů GT3.

Jaké máte plány na letošní sezonu?
Co se ESETU týče, změny na letošní sezonu neproběhnou. Stále pojedeme se starou Audi R8 LMS Ultra v barvách týmu K&K Racing. Globálně však přichází v úvahu účast v některých závodech šampionátu ADAC GT Masters nebo Blancpain GT Series. To je ovšem stále předmětem diskuze.

Do letošního kalendáře ESETU přibyl okruh Grobnik. Těšíte se na něj?
Na okruhu v Chorvatsku jsem nikdy nejel a popravdě ani nevím, jak vypadá, takže bude nutné se připravit na simulátoru a pak se co nejrychleji přizpůsobit realitě. Na Grobnik se samozřejmě těším, protože na okruzích minulého ročníku ESETU měla moje konkurence daleko více zkušeností, v Grobniku se ale tato výhoda smaže.

Jak probíhá vaše zimní příprava?
Zimní příprava probíhá relativně v poklidu, snažím se udržovat v kondici aspoň v posilovně a občas s kamarády zablbneme na simulátoru. Větší přípravě se začnu věnovat až těsně před začátkem sezóny.

ESET MMSR letos zahájí svůj šestý ročník, jak tuto sérii hodnotíte? Potažmo česko-slovenskou okruhovou scénu?
Česko-slovenská okruhová scéna je pro mě samozřejmě srdcovou záležitostí, jelikož se tam v paddocku vždy potkám s kolegy a zároveň i s kamarády. Do budoucna doufám, že přibude více vozů, zejména specifikace GT3, čímž by se zlepšila jak konkurence, tak podívaná pro diváky a fanoušky.

COMMENTS