První závod TCR si podmanil Vesnič

První závod TCR si podmanil Vesnič

V úvodním víkendovém závodě TCR na Slovakia Ringu se po dominantním výkonu radoval Milovan Vesnič, kterého na pódium doprovodili druhý Jáchym Galáš se třetím Dušanem Kouřilem Jr.

Páteční jízdy na Slovakia Ringu patřily v kategorii TCR zcela jasně Milovanu Vesničovi, který dokázal s náskokem větším než jedna sekunda opanovat jak volný trénink, tak i kvalifikační klání pro první závod víkendu. A ani během úvodní jízdy se nenašel nikdo, kdo by Srbovu nadvládu dokázal ohrozit a ten si tak stylem start-cíl dojel pro své již čtvrté letošní prvenství.

„Nebylo to snadné, neboť jsem měl problémy s předními pneumatikami. Slovakia Ring je velmi rychlá trať. Uvidíme, co přinese zítřejší druhý závod,“ uvedl v cíli šťastný vítěz.

Ačkoli v boji o vítězství se v sobotu žádné drama nekonalo, totéž nelze říci o zbylých pódiových pozicích. Jejich majitelé se totiž měnili již v úvodních metrech, když se k radosti domácích fanoušků posunul po skvělém startu z 5. pozice na druhou Martin Ryba a třetí příčku pak převzal do svých rukou Jakub Wyszomirski.

Co se týče Petra Čížka s Jáchymem Galášem, kteří si pro startovní rošt vyjeli 2., resp. 3. místo, těm se vstup do prvního závodu víkendu příliš nevydařil. Zatímco jezdec stáje FULLINRACE Academy figuroval po úvodním okruhu až na 6. příčce, druhý jmenovaný se propadl na 4. místo.

Jezdci GT2 Motorsportu ale bramborová medaile nestačila a poté, co již ve 2. kole odsunul z pódiových pozic Wyszomirského, ve 3. okruhu si poradil také s Rybou a převzal druhou pozici, na které vydržel až do cíle.

Místní miláček ale nejenže neudržel ani poslední pódiovou pozici, ale dokonce vůbec nespatřil šachovnicový praporek. Zhruba osm minut před vypršením časového limitu jej totiž na cílové rovince postihl defekt pneumatiky a stal se tak jediným odstoupivším závodu. Rybův výpadek pak otevřel cestu ke konečnému třetímu místu Dušanu Kouřilovi Jr.