První závod sezóny vyhrál Alfred Kramer

První závod sezóny vyhrál Alfred Kramer

V Maďarsku na Hungaroringu se dnes naplno rozhořely boje o první body do tabulky pro sezónu 2018.

Úvodní podnik, jenž se jede v rámci společného víkendu s nově „vzniklou“ sérií FIA WTCR, se těší nejen velkému zájmu jezdců, ale také veřejnosti.

Po čtvrtečních trénincích a následných kvalifikacích zakončil program pátečního dne úvodní závod pohárové kategorie TWC-4, tedy vozů Chevrolet Cruze a Renault Twingo.

První zmiňovanou kategorii vyhrál polesitter David Wassermann z Německa. Se ztrátou čtyř vteřin projel jako druhý cílem Rakušan Marcus Zeiner a z úvodního bronzu se po zásluze radoval Švýcar Fabian Heggli.

„Byl to dobrý a rychlý závod. Podařilo se mi dobře odstartovat a pak jsem již jen kontroloval svou pozici. Zdejší trať mi hodně sedí a tak věřím, že se mi podobně bude dařit i zítra,“ tak zněla slova vítěze Davida Wassermanna.

Třídu pohárových Twing ovládlo bratrské duo týmu Lema Racing Alfred a Stefan Kramerovi z Rakouska. Po krásném a tvrdém souboji na jedenáct kol dělilo na cílové čáře jejich vozy pouhopouhých 0,6 vteřiny.

Další půlvteřinu pak ztrácel třetí Tomaz Trček ze Slovinska. Mezi juniory pak do sezóny vkročil nejlépe jezdec týmu Křenek Motorsport Matěj Korený, který se do celkové výsledkové listiny zapsal na šestém místě.

Program kategorie TWC-4 bude pokračovat v sobotu druhým závodem, do nějž z pole position odstartuje dnešní vítěz David Wassermann.

Nejrychlejší kolo závodu:
Chevrolet Cruze – 2:24.439 – David Wassermann
Renault Twingo – 2:29.793 – Alfred Kramer

COMMENTS