Predrag Šainović: Nejrychlejší doktor

Predrag Šainović: Nejrychlejší doktor

Srbský urolog a chirurg Predrag Šainović, žijící a pracující ve Slovinsku, letos sdílel volant Mercedesu AMG GT4 týmu LEMA Racing s Italem Lucou Panizzim. V kategorii GT4 se jim podařilo dosáhnout na titul ve vytrvalostních závodech.

Jak jste si užil letošní sezonu v ESET Cupu?
Užil jsem si ji výborně. Byla to má první sezona v kategorii GT, takže jsem neočekával žádné velké výsledky, nicméně jsem měl dobrého týmového kolegu Luca Panizziho a skvělý tým LEMA Racing. Takže děkuji všem, protože se nám podařilo získat titul.

Který závod Vám utkvěl v paměti?
ESET Cup má celou řadu známých okruhů a já nejvíce vzpomínám na Slovakia Ring. Můj kolega Luca zrovna chytil koronavirus, takže jsem hodinovou vytrvalost musel absolvovat sám. Bylo to velmi náročně, ale jsem hrdy, že se mi podařilo závod nejen dokončit, ale i vyhrát.

Zmínil jste, že šlo o Vaši první sezonu s vozem GT. V kterých vozech jste závodil v minulosti?
Začínal jsem s cestovními vozy v Srbsku, poté jsem jel v ESET Cupu v Twingo Cupu, v roce 2021 přesedl do Renaultu Clio a jednou si vyzkoušel i vůz TCR. Po loňské sezoně jsem se rozhodl vyzkoušet Mercedes AMG GT4 a musím říct, že to byla správná volba.

A co příští sezona? Zůstanete v ESET Cupu?
To je náš hlavní cíl, zůstat v ESET Cupu a v kategorii GT4. Nicméně tentokrát se chci zaměřit na sprinty. Nutno podotknout, že mě během slavnostního večera oslovil jeden jezdec, zdali bych s ním nejel vytrvalostní závody. Tak uvidíme.