Předposlední podnik ESET iSeries ovládli Mičánkovci

Předposlední podnik ESET iSeries ovládli Mičánkovci

Čtvrté klání virtuálního šampionátu ESET iSeries si podmanila stáj Mičánek Motorsport powered by Buggyra. Zatímco v první jízdě si dojel pro vítězství Josef Záruba, druhý závod patřil jeho týmovému kolegovi Michalu Makešovi, který se stal již šestým vítězem sezony.

V neděli pokračoval na Slovakia Ringu virtuální seriál ESET iSeries. Ten měl na programu již předposlední čtvrtý podnik sezony. V nejlepší pozici zahajovala víkend stáj Mičánek Motorsport powered by Buggyra. Brněnská ekipa totiž figurovala jednak na čele týmového hodnocení, ale zásluhou Josefa Záruby rovněž na vedoucí příčce průběžné klasifikace jezdců. A dobrá nálada mohla v táboře týmu panovat i po skončení podniku. V obou závodech totiž slavil vítězství.

V úvodním klání víkendu to byl Josef Záruba, komu se dařilo nejvíce. Pro start prvního závodu si lídr šampionátu vyjel druhou příčku. Nad jeho síly byl už tradičně Bartlomiej Mirecki, který si na své konto připsal již třetí kvalifikační triumf. Nejrychlejší trio zkompletoval Petr Fulín.

V úvodních metrech se ale na první místo probojoval někdo úplně jiný – Antonio Citera. Pilot stáje RTM Motorsport předvedl podobně jako ve druhém závodě v Grobniku, který se mu nakonec podařilo vyhrát, vynikající start a do čela se probil až ze sedmého místa. Mirecki se tak propadl na druhou pozici. Na třetím místě kroužil Petr Fulín a až jako čtvrtý figuroval v pořadí Záruba.

Brzy se ale pro pilota stáje Mičánek Motorsport powered by Buggyra začalo vše v dobré obracet. Nejprve se ještě během úvodního okruhu posunul na druhé místo poté, co Mirecki s Fulínem vyjeli z trati. Ve druhém kole pak navíc vycestoval z dráhy i Citera a Záruba se tak stal novým vedoucím mužem závodu. Ve zbývajících kolech již o svou pozici nepřišel a dojel si pro druhé prvenství v sezoně.

Parta Jiřího Mičánka se ale mohla radovat hned z dvojitého vítězství. Stříbro totiž bral Zárubův parťák Michal Makeš. Pro něj závod začínal ze čtvrtého místa. V závěru se navíc nebezpečně přibližoval svému parťákovi. Recept na něj ale najít nedokázal.

 Pódiové umístění si ale připsal také Petr Fulín. Ten se sice po zmíněných potížích v úvodu propadl na šestou příčku, ztracené pozice ale dokázal vybojovat zpět a jeho účinkování tak skončilo bronzovou tečkou.

S prázdnou neodcházel z úvodní jízdy ani čtvrtý Dávid Němček, kterého v cíli následoval pátý Jáchym Galáš. Šestým místem skončil úvodní závod pro vítěze kvalifikace Bartlomieje Mireckého. Polák se s výjimkou problémů v prvním kole ocitl později mimo trať ještě jednou. Sedmý dojel Jiří Navrátil, až osmý nakonec skončil Antonio Citera, první dva body si za deváté místo připsal Štefan Rosina a nejlepší desítku uzavřel Jakub Knoll.

V úvodní jízdě se Michal Makeš musel spokojit se druhým místem. V závěrečném závodě již ale slavil triumf. Důležitý krok za tímto úspěchem udělal již na startu, kdy se mu podařilo překonat Zárubu. Vítěz prvního klání víkendu navíc vzápětí kolidoval s Petrem Fulínem, což mělo pro oba za následek pád na chvost. Naopak Makešovi se tímto otevřela cesta k premiérovému vítězství, pro které si následně po suverénním tažení skutečně dojel.

Tady to s šancemi Záruby a Fulína ještě nebylo tak zlé…

Jako druhý tentokrát projel cílem Bartlomiej Mirecki a na třetím místě skončil Pavel Gellner. Pilot týmu Vekra Racing se musel k tomuto umístění probojovat po startu až z 20. pozice, k němuž byl odsouzen poté, co cíl úvodní jízdy nespatřil.

Čtvrtou pozici obsadil Tom Beckhäuser, pátou Antonio Citera a šestou Keijo Keke Platzer. Ne zrovna nejlépe bude na druhý závod vzpomínat Josef Záruba, který se kromě incidentu s Fulínem později dostal do křížku také se svým týmovým kolegou Jakubem Knollem a znovu vycestoval z dráhy. Ani tentokrát si ale nulu nepřipsal a získal alespoň šest bodů za sedmé místo. Osmý dojel Jiří Navrátil, devátý Szymon Ladniak a další bod si připsal díky desáté pozici Jakub Knoll.

Petr Fulín v tomto případě na body nedosáhl. Trojnásobný mistr Evropy v závodech cestovních vozů projel cílem jako 12.

Podnik na Slovakia Ringu byl okořeněn účastí Téa Calveta, který nastoupil za stáj Buggyra Zero Mileage. Francouz bude letos pro Buggyru závodit v evropském šampionátu tahačů a aktuálně září ve virtuální verzi této série, kde mu průběžně patří třetí místo. Při své premiéře v ESET iSeries nejprve zajel 20. nejrychlejší čas v kvalifikaci. V prvním závodě sice bohužel do cíle nedojel, ve druhé jízdě se mu již ale poštěstilo šachovnicovou vlajku spatřit a byl klasifikován jako 15.

Před finálovou bitvou, kterou 28. června přivítá Masarykův okruh v Brně, se na čele šampionátu nachází Josef Záruba (131 bodů). Jeho náskok na druhého Petra Fulína (96 bodů) činí 35 bodů. S šancí na zisk titulu ale budou do posledních dvou závodů vstupovat také třetí Bartlomiej Mirecki (92 bodů) a čtvrtý Pavel Gellner (90 bodů).

Mezi týmy vede Mičánek Motorsport powered by Buggyra (198 bodů). Druhý je Vekra Racing Team (120 bodů) a třetí Fullinrace Academy (96 bodů).