Poslední letošní vytrvalost GT3 vyhrál Jedlinski, šampionem se ale stává Zsigo

Poslední letošní vytrvalost GT3 vyhrál Jedlinski, šampionem se ale stává Zsigo

Poslední letošní vytrvalostní závod ovládl ve třídě GT3 Marcin Jedlinski. Více důvodů k radosti ale mohl mít v cíli Gregor Zsigo. Ten sice spolu s Dennisem Waszkem dorazil do cíle na druhé příčce, raduje se ale jak z titulu v celkovém vytrvalostním hodnocení GT, tak ve vytrvalosti GT3. V GT4 zvítězili Yasmeen Kolocová s Davidem Vršeckým, v GTC Petr Brecka a v LMP Miro Konopka.

Před začátkem posledního vytrvalostního závodu letošní sezony bylo jasné, že jak celkový šampion GT vytrvalosti, tak šampion třídy GT3 vzejde z dvojice Marcin Jedlinski a Gregor Zsigo. V obou zmíněných hodnoceních na tom byl před startem víkendu lépe Zsigo. Zatímco v GT3 vedl před Jedlinskim o sedm bodů, v celkovém pořadí GT byl na tom lépe o dvacet bodů. Ve druhém zmíněném případě navíc Jedlinskému patřilo až třetí místo. Druhý byl Dennis Waszek, který ale jakožto jeho parťák nemohl slovenského jezdce přeskočit.

Brněnská vytrvalost sice dopadla lépe pro Jedlinského, který zvítězil jak celkově v GT, tak v hodnocení třídy GT3. I přesto ale slavili více u Trevor Racingu. Zsigo s Waszkem sice na polského jezdce nestačili a jak v absolutní klasifikaci GT, tak v GT3 si museli vystačit se stříbrem, Jedlinski ale svým vítězstvím nedokázal stáhnout Zsigův náskok v ani jednom hodnocení. Z titulu se tak raduje slovenský jezdec.

Na pódium třídy GT3 vystoupil také Stanislaw Jedlinski. Otec vítězného Marcina dorazil do cíle na třetí příčce. Jedlinski starší se v brněnském vytrvalostním klání nepředstavil s Mercedesem, jak je u něj v posledních letech zvykem, ale s Audi.

Třída GTC přinesla vítězství Petru Breckovi ze stáje GT2 Motorsport. Za ním dojel do cíle jeho týmový kolega Bolek Waszek. V GT4 na nejvyšší stupeň vystoupili David Vršecký spolu s Yasmeen Kolocovou. Pro tu se jednalo o vůbec první vytrvalostní závod za volantem vozu specifikace GT4. Druhý skončil Ferenc Ficza a na třetí příčce závod dokončili Grega Šimunovič s Mathiasem Lodim. V kategorii LMP triumfoval Miro Konopka. Za pilotem stáje ARC Bratislava dojel na druhém místě Jacek Zielonka.

Úvodní foto: Petr Frýba