Poslední dva závody Twingo Cupu ovládl Škulj

Poslední dva závody Twingo Cupu ovládl Škulj

V posledních dvou závodech letošní sezony Renault Twingo Cupu si pro vítězství dojel již jistý šampion Mark Škulj. Spolu s ním se na stupně vítězů podívali v obou závodech také Nik Stefančič a Gašper Dernovšek.

Mark Škulj se na Hungaroringu rozloučil s letošní sezonou Renault Twingo Cupu způsobem hodným šampiona. Slovinskému závodníkovi se totiž podařilo ovládnout oba dva nedělní závody a spravil si tak chuť po sobotní jízdě, která mu sice vynesla mistrovský titul, v cíli závodu z toho ale byla „ druhá příčka za Nikem Stefančičem.

Včerejší vítěz se ve druhém závodě víkendu podíval na stupně vítězů taky, tentokrát mu ale musel postačit pomyslný bronzový kov. Mezi Škulje se Stefančičem se ve výsledkové listině nachází jméno Gašpera Dernovšeka, jenž po startu z pole position proťal cílovou pásku jako druhý.

Tato dvojice doprovodila Marka Škulje na pódium i v závěrečné jízdě víkendu. Tentokrát ale projeli pod šachovnicovou vlajkou v obráceném gardu. Druhou příčku totiž bral v tomto případě Stefančič, zatímco Dernovšek se umístil na třetí pozici.

V poslední letošní bitvě mohli být fanoušci svědky hned dvojice černých vlajek. Ty předčasně ukončily závod Matějovi a Tomášovi Koreným, kteří byli tímto způsobem potrestáni za vzájemné postrkování.