Posádka Jedlinski-Lisowski dominovala vytrvalostnímu závodu

Posádka Jedlinski-Lisowski dominovala vytrvalostnímu závodu

Z pole-position startoval Mateusz Lisowski před Richardem Chladem a Liborem Milotou. Zatímco křiklavě žluté audi polského týmu Olimp Racing odstartovalo bez jakýchkoliv potíží, Milota se dostal před Richarda Chlada, čímž započala atraktivní podívaná v souboji o druhé a třetí místo, kterou ještě doplnil Christian Malcharek s BMW M6 GT3. Páté místo v kategorii GT držel Stanislaw Jedlinski s mercedesem před posádkou Rado Raspet-Matěj Sešel s třetím Audi R8 ve startovním poli.

Jako první z bojující trojice zajel do boxů Richard Chlad, po něm zamířil k mechanikům Libor Milota a za volantem jej vystřídal Daniel Skalický. Dále následoval Malchárek, jehož zastoupil Gregor Zsigo a mezi posledními se na pitlane objevilo vedoucí audi, do kterého usedl Marcin Jedlinski. Pořadí na první pěti pozicích zastávky v boxech nezměnily a o případných změnách se mělo rozhodnout jen na trati.

Změnu nakonec v závěrečné fázi závodu zařídil Richard Chlad, který zastavil v předposlední zatáčce okruhu u svodidel a na dráhu musel safety car, jenž srazil celé startovní pole dohromady. V tu chvíli bylo pořadí Jedlinski-Lisowski, Milota-Skalický, Stanislaw Jedlinski, Raspet-Sešel a Zsigo-Malchárek. V posledních minutách závodu už ke změnám na prvních třech místech nedošlo a vytrvalostní prvenství si znovu odnesla polská posádka Jedlinski-Lisowski.

V kategorii TC-3500 vyhrála posádka Radim Adámek-Miro Horňák s Audi RS3, na druhém místě dojela dvojice Ladniak Szymon-Jáchym Galáš s VW Golfem a třetí pozici brali Gabor Kismarty Lechner-Csaba Toth.

Výsledky
Endurance