Poločas v ESET Cupu

Poločas v ESET Cupu

Závodem v Poznańi se uzavřela první polovina ESET Cupu letošního roku a předposlední červencový víkend se závodem v Grobniku přehoupne sezona do své druhé poloviny. A jak to tedy vypadá na čele bodovacích tabulek?

V kategorii GT3 má sezonu nejlépe rozjetou Libor Milota. Ačkoliv doposud vyhrál jeden závod, pravidelně dojíždí v TOP3 a poctivě sbírá důležité body do průběžného hodnocení. Největším konkurentem pro jeho Mercedes AMG GT3 je bezpochyby BMW M4 GT3, s nímž závodí Gregor Zsigo. Ačkoliv se Zsigo na nejvyšší stupínek letos zatím nepodíval, pravidelně boduje a jakékoliv zaváhání ze strany Miloty může Zsigo využít ve svůj prospěch. Milota se Zsigem ovšem musejí počítat s rychlým Marcinem Jedlinským. Polský závodník s Audi R8 LMS GT3 sice vynechal několik závodů, například na Red Bull Ringu z důvodu nemoci vůbec nestartoval, ale pokud do svého Audi usedne, je favoritem na prvenství.

V kategorii GTC je situace zcela opačná. Tam s přehledem dominuje Dennis Waszek s Lamborghini Super Tropheo a každý svůj start promění v prvenství. Mohlo tomu tak být i v Poznańi, bohužel Waszek po havárii v tréninku s Lamborghini nestartoval.

Waszek nezávodí jen s Lamborghini. Do vytrvalostního závodu nastupuje s BMW M4 GT3, které sdílí s Gregorem Zsigem a druhá místa ze všech dosavadních vytrvalostí je drží v čele průběžného hodnocení.

Zajímavý pohled je na tabulku v Clio Cupu. Tobias Poschik drží 33bodový náskok před Mihou Primožičem a dalších pět bodů ztrácí Szabolcs Lantos. Nicméně 25 bodů za vítězství znamená, že jakékoliv nedokončení závodů v podání Poschika ještě může zamíchat pořadím.

Twingo Cupu prozatím dominovali jen dva muži. Matej Ivanuša vyhrál oba závody na Hungaroringu, Nik Štefančič zůstal nepřekonán na Red Bull Ringu. V Poznani Twingo Cup chyběl, ale v Grobniku se vrací na scénu a lze počítat s opravdu bohatým startovním polem.

Ve Formuli Trophy se o první místo dělí Vojtěch Birgus a Tommaso Lovati. Oba jezdci formule 4 zaznamenali na Red Bull Ringu shodné výsledky, vítězství a druhé místo, tudíž mají i stejný počet bodů.

Průběžné hodnocení šampionátů
Standings GT LMP – ESET Cup Series
Standings GT LMP – ACCR powerd by ESET
Standings GT LMP Endurance
Standings Formula
Standings Clio Cup
Standings Twingo Cup
Standings Junior