Piotr Wira se připravuje i na jihu Evropy, pomýšlí na pravidelné stupně vítězů

Piotr Wira se připravuje i na jihu Evropy, pomýšlí na pravidelné stupně vítězů

Polský závodník Piotr Wira závodil v loňském roce s Mercedesem AMG GT3. S tímto vozem nastoupí i do letošní sezony a proto se netají ambicemi na častější stupně vítězů.

Vyhrál jste poslední závod sezony 2021, s jakými cíli tedy vstoupíte do té nadcházející?
Ano, sezonu jsme zakončili vítězství. Bylo to ocenění pro celý tým za usilovnou práci. Jsme za prvenství velmi šťastní, protože to byla naše premiérová sezona v kategorii GT3. Hlavním cílem pro rok 2022 bude dokončit všechny závody a pokud budeme mít štěstí, pravidelně se objevovat na stupních vítězů.

Budete znovu závodit s Mercedesem AMG GT3. Jsou ještě oblasti, kde se můžete svou jízdu s mercedesem ještě vylepšit?
Jak jsem už zmínil, máme za sebou premiérovou sezonu v GT3 a osobně šlo o mou třetí sezonu v motorsportu, takže mám s AMG GT3 ještě co pilovat. Naše společná práce s týmem a získávání dalších dat a zkušeností rozhodně vytříbí mé závodní dovednosti.

Pracuje Good Speed Racing na mercedesu i během zimy? Dostane nějaká vylepšení, takže by se Vaši soupeři měli obávat nad zvýšením konkurenceschopnosti?
AMG GT3 je velmi dobré auto s unikátním potenciálem. V Good Speed Racing neustále pracují na autě a jeho sladění s jednotlivými tratěmi. Mý soupeři-kolegové, se patrně jako my připravují během zimy na novou sezonu, takže až první závody ukážou výsledky našich prací.

Jeden ze závodů v kalendáři je v Poznani, Váš domácí okruh. Je to zároveň i Vaše oblíbená trať, nebo máte v kalendáři jiné favority?
Jsem velmi rád za to, že můžeme závodit v Poznani a být blízko polským fanouškům. Samozřejmě se chci na domácí půdě ukázat v tom nejlepším světle. Nicméně kalendář 2022 má řadu odlišných a unikátních tratí jako Red Bull Ring, Grobnik nebo Brno a právě tam si závodění hodně užiji.

Jak u Vás vypadá zimní přestávka? Připravujete se během zimy na závodní sezonu?
Sníh a zima nejsou ideální podmínky pro závodní auta, takže jsme přesunuli přípravy na sezonu 2022 do Portugalska, Španělska a obecně na jih Evropy. Zkrátka na okruhy, kde nám klimatické podmínky dovolí efektivně trénovat.