Tomáš Pekař vyhrál, Tobiash Poschik po skvělé stíhací jízdě druhý

Tomáš Pekař vyhrál, Tobiash Poschik po skvělé stíhací jízdě druhý

Mužem závodu Clio Cupu se stal lídr průběžného pořadí Tobiash Poschik. Po propadu na poslední místo zahájil rakouský jezdec skvělou stíhací jízdu a v posledním kole se dostal na druhé místo klasifikace Clio IV.

Tobiash Poschik startoval z prvního místa po boku týmového kolegy a šéfa Tomáše Pekaře, jenž v Poznani výjimečně startuje také s Cliem čtvrté generace. Za nimi startovali Miha Primožič a Szabolcz Lantos. Poschik skvěle odstartoval, nicméně se ukázalo, že ulil start a čekala ho penalizace průjezd pitlane. Tu si vyzvedl ve třetím kole a do čela se dostal Tomáš Pekař.

Za Pekařem jezdili Miha Primočiž před Lantosem Szabolcem a Richardem Meixnerem. Poschik se ovšem brzy dotahoval na jezdce před sebou. Nejprve předjel Jiřího Zbožínka a poté chtěl co nejrychleji předjet týmového kolegu Richarda Meixnera. Došlo ale mezi nimi ke kontaktu, a zatímco Poschik pokračoval dál, Meixner odstoupil.

Mezitím se odehrával krásný souboj Henrika Seibela a Jiřího Zbožínka. Když se českému jezdci konečně podařilo dostat před Němce, dostal krátce potom hodiny.

Drama se odehrávalo i za Pekařem. Poschik se dotáhl na třetího Szabolce a bez větších problému ho předjel. Lídr průběžného pořadí byl rychlejší než soupeři, ovšem čas hrál proti němu. Bylo poslední kolo a šance na předjetí druhého Miha Primožiče se neúprosně tenčily. Poschikovi se nakonec podařilo předjet Primožiče krátce před cílem a dojet druhý za dominantním Pekařem. Třetí skončil Primožič, čtvrtý Lantosz a první pětku uzavřel Jiří Zbožínek.

Henrik Seibel ovládl kategorii Clio V.