Pekař zakončil sezonu na nejvyšším stupni

Pekař zakončil sezonu na nejvyšším stupni

Závěrečný závod letošní sezony Renault Clio Cupu na Hungaroringu se stal kořistí Tomáše Pekaře. Na druhé pozici skončil Adam Rzepecki a třetí dojel Jonas Karklys.

V pátečním závodě Renault Clio Cupu na Hungaroringu přišel Tomáš Pekař o svou letošní neporazitelnost. Již jistý šampion se totiž po startu ze šesté příčky musel v cíli spokojit se třetím místem, zatímco vítězství oslavoval Pawel Wysmyk. Nesnadný úkol před sebou měl Pekař také v neděli, kdy se jezdci na roštu seřadili podle druhých nejrychlejších časů z kvalifikace. Pro pilota stáje Carpek Racing to znamenalo další šestou pozici.

Tentokrát ale mohl být Pekař mnohem šťastnější. Již v úvodu se totiž dokázal propracovat do čela a poté jej již o první místo nebyl nikdo schopen připravit. V cíli tak mohl slavit další vítězství a zakončil tak sezonu s velmi dobrou bilancí – z osmi závodů jich ovládl hned sedm.

Jako druhý projel cílem Adam Rzepecki. Ze stříbrného úspěchu se jezdec týmu Basenhurt může radovat i v konečném pořadí šampionátu. Na titul vicemistra dosáhl i přesto, že si nepřipsal ani jedno vítězství. Jeho silou ovšem byly konzistentní výkony. Ve všech závodech, do kterých letos odstartoval (vynechal pouze úvodní podnik v Grobniku), totiž vystoupil na stupně vítězů.

Adam Rzepecki se stal letošním vicemistrem. Foto: Basenhurt

Jonas Karklys zahajoval dnešní závod stejně jako ten páteční z pole position. Ani v tomto případě ale slibnou výchozí pozici v triumf neproměnil. Na pódium se ale tentokrát již podíval. Litevec ve službách týmu Judesy Racing dojel třetí.

Páteční vítěz Pawel Wysmyk tentokrát skončil těsně pod stupni vítězů. Polský pilot stáje BM Racing obsadil čtvrtou pozici. Za Karklysem zaostal o zhruba dvě sekundy. V šampionátu končí Wysmyk jako třetí.

titulní fotografie: Carpek Racing/Petr Frýba