Pekař se chce v Grobniku zejména bavit

Pekař se chce v Grobniku zejména bavit

Během úvodního podniku letošní sezony v chorvatském Grobniku budeme svědky návratu Tomáše Pekaře do kategorie Renault Clio Cup. Chorvatské vystoupení si chce mělnický rodák hlavně užít.

V minulosti patřili stáj Carpek Service a Tomáš Pekař na naší scéně ke špičce startovního pole závodů Renault Clio Cupu. Během úvodního podniku letošní sezony v chorvatském Grobniku, který je na programu již během příštího víkendu, se toto spojení do zmíněné kategorie po delší době vrací.

V Pekařově případě se jedná o zkušeného závodníka, který se již během své kariéry představil na řadě tratí. Na chorvatském okruhu ale půjde o jeho premiéru. A tuto skutečnost vnímá jako výzvu.

„V Grobniku jsem nikdy nejel, budu tam závodit úplně poprvé. Jedinou zkušenost s tímto okruhem mám ze simulátoru. Moc často se mi nestává, že bych na nějaké trati debutoval, bude to tedy výzva. Okruh vypadá zajímavě. Těším se na to,“ uvedl mělnický rodák.

Pekař se rovněž rozpovídal o svých ambicích pro první klání ročníku 2020. Rád by dosáhl dobrého výsledku. Zejména si ale chce tamní závody užít.

„Doufám, že se mi povede dobře a budu se pohybovat vepředu. Zejména si chci ale zazávodit s rychlými jezdci. Tento sport nedělám pouze proto, abych sbíral poháry, ale zejména z toho důvodu, abych si zazávodil. Je jedno, jestli skončím první, třetí nebo pátý. Nejdůležitější pro mě je, že si se soupeři pořádně zabojuji,“ řekl.

Pekař nebude sám, kdo v Grobniku nastoupí za stáj Carpek Service. Kromě něj usedne do vozu tohoto týmu rovněž Richard Meixner. S výjimkou této dvojice se ale můžeme těšit například také na Zorana Poglajena, Mihu Primožiče nebo Leventeho Losonczyho, kteří již loni patřili v Renault Clio Cupu k favoritům. Přitahovat pozornost ale budou mimo jiné i Aliyyah Kolocová ze stáje Buggyra Zero Mileage Racing nebo bratři Tomasz a Adam Rzepečtí, kteří nastoupí za rodinný tým BaSENHURT A&T.