O další body pojedou jezdci TCR v Brně

O další body pojedou jezdci TCR v Brně

Na Masarykově okruhu v Brně se o víkendu uskuteční již pátý závod TCR. K titulu má před víkendem nejblíže Milovan Vesnič s Cuprou.

Dva týdny po klání na Slovakia Ringu se tento víkend znovu objeví na závodní dráze jezdci třídy TCR. V nejvýhodnější pozici se nachází Milovan Vesnič. Srb, kterému se letos podařilo opanovat hned čtveřici závodů, přijíždí do Brna s více než 20bodovým náskokem na druhého Jáchyma Galáše.

V TCR má nejblíže k titulu Milovan Vesnič.

S výjimkou Galáše žijí ještě matematické šance na zisk titulu také u třetího Dušana Kouřila Jr., jenž si ve druhém slovenském závodě připsal premiérový triumf v sezoně. Jeho naděje na celkové vítězství se ale pohybují již jen v opravdu hodně teoretické rovině. Jezdec K2 Engine ACCR Czech Teamu totiž ztrácí na vedoucího Vesniče 39 bodů.

Oproti podniku na Slovakia Ringu nabídne brněnská startovní listina několik odlišností. První změna nastane za volantem vozu VW Golf GTI stáje RTM Motorsport. Z rodinných důvodů za něj totiž tentokrát nebude moci usednout Maciej Laskiewicz a zastoupí jej sám šéf týmu Rene Martinek.

Kromě Martinka ale uvidíme na startovním roštu ještě jednu novou tvář, která navíc nebude pro skalní fanoušky závodů cestovních vozů neznámá. V barvách stáje Zengő Motorsport totiž nastoupí maďarský závodník Tamás Tenke, kterého letos můžeme pravidelně vídat v TCR Europe a v dubnu dokonce absolvoval na Hungaroringu klání WTCR.

S výjimkou Laskiewicze ale budu chybět ještě další dvě jména, která jsme mohli spatřit ve startovní listině podniku na Slovakia Ringu. Jsou jimi Roland Amrein a Martin Ryba.