Nik Štefančič vyhrál první závod Twingo Cupu na Red Bull Ringu

Nik Štefančič vyhrál první závod Twingo Cupu na Red Bull Ringu

Přesně 31 vozů Twingo Cupu se sešlo na startu prvního nedělního závodu na Red Bull Ringu. Vyrovnaný souboj na dlouhých rovinkách rakouského okruhu trval až do samotného závěru a jako první protnul cílovou čáru obhájce titulu Nik Štefančič.

Z pole-position startoval Nik Štefančič po boku Mihaila Mladenoviće, za nimi stáli ve druhé řadě Luka Glazer a Marko Blazevski. Ze třetí řady startovali Milan Vuković a lídr průběžného pořadí Matej Ivanuša.

Navzdory více než třem desítkám vozů se první kola obešly bez incidentů a jezdci si na dlouhých rovinkách neustále vyměňovali pořadí. Po třech kolech dělila první šestici pouhá sekunda a nejinak tomu bylo v následujících kolech.

Třebaže se některému jezdci povedlo protlačit do čela a získat náskok několika metrů, o své vedení brzy přišel, neboť skupinka jezdců za ním využila aerodynamického efektu a znovu se dotáhla na lídra závodu. Pořadí na čele se tak nepřetržitě měnilo, a to i několikrát v jednom kole.

V posledních minutách závodu se na čele utvořila skupinka devíti jezdců a jejich taktika začala být v závěru čím dál víc agresivnější. Finále nakonec nejlépe zvládl loňský šampion Nik Štefančič před Mihailem Mladenovičem a lídrem průběžného pořadí Matejem Ivanušou. Na čtvrtém místě skončil debutant v Twingo Cupu Martin Kadlečík a první pětku uzavřel Marko Blazevski.

Nik Štefančič se zároveň stal vítězem kategorie juniorů před Mihailem Mladenovičem a Martinem Kadlečíkem.

Výsledky
Twingo Cup – Race 1