Nik Štefančič obhájil titul v Twingo Cupu

Nik Štefančič obhájil titul v Twingo Cupu

Finále letošní sezony Twingo Cupu nabídlo dramatické momenty až do poslední zatáčky posledního kola. Těsný souboj dvou kandidátů na titul – Nika Štefančiče a Mateje Ivanuši, nakonec dopadl ve prospěch Štefančiče, který jako první jezdec v historii obhájil titul v Twingo Cupu.

Miha Fabijan a Matej Ivanuša startovali do druhého závodu Twingo Cupu na Slovakia Ringu z první řady a za nimi stálo dalších dvaadvacet jezdců. Štefančič startoval ze čtvrtého místa. Když početné startovní pole přijelo do první zatáčky, tři jezdci z ní už nevyjeli – Nicola Jančić, David Stušek and Anton Jus. Nejhůře dopadl Jančić, který skončil se svým Twingem na střeše.

Na trať musel safety car a několik minut vodil zbytek startovního pole v pomalém tempu, zatímco traťoví maršálové odklízeli následky nehody.

Po restartu se na čele utvořila sedmičlenná skupina, v níž figurovali i kandidáti na titul Nik Štefančič a Matej Ivanuša. Pořadí v této skupině se neustále měnilo a každé zaváhání ze strany obou favoritů mohlo mít pro výsledek v šampionátu fatální následky. Rozhodující moment pak nastal před poslední zatáčkou, kdy se Štefančič protlačil před Roka Cerara a v klíčovém závodě celé letošní sezony zvítězil a stal se šampionem Twingo Cupu 2022.

Na druhém místě dojel Rok Cerar, třetí skončil Mihailo Mladenović a jako čtvrtý projel cílem Matej Ivanuša.