Nervozita a skvělý výsledek, Dušan Kouřil jr. hodnotí premiéru v TCR

Nervozita a skvělý výsledek, Dušan Kouřil jr. hodnotí premiéru v TCR

Mladý závodník Dušan Kouřil jr. si před necelým měsícem odbyl závodní premiéru za volantem vozu Hynudai i30 N TCR. Nováčkovská nervozita se sice podepsala na výsledku prvního závodu, nicméně juniorský pilot se brzy oklepal a ve druhém závodě už bojoval o vítězství.

Do sezony ESET TCR jste nastoupil až od druhého podniku na Red Bull Ringu, kde jste se okamžitě zařadil mezi potenciální kandidáty na vítězství. Čekal jste před odjezdem do Rakouska takovou roli favorita?

To určitě ne, čekal jsem, že budeme někde na konci těch rychlejších, protože neznáme nastavení vozu apod. Tudíž jsme se jeli na Red Bull Ring spíše seznamovat.

Hned při prvním závodu se pro vás rýsovaly stupně vítězů, ale nakonec jste byl diskvalifikován. Co přesně se na startu stalo?

Ano, bohužel jsem stál na startu asi o 15–20 cm před čárou a ještě k tomu ten start, který už nenechal komisaře v klidu… Následně jsem dostal drive through, na který jsem bohužel nestihl zareagovat včas, tudíž jsem dostal černou…

Pak jste vyrazil do druhého závodu, v němž panovaly náročné podmínky v podobě mokré a postupně usychající tratě. Nezdálo se mi ale, že byste se toho zalekl…

Ano na startu jsem měl sice obrovskou trému, to je tak, když jste dva roky pořádně nejeli na vodě, ale postupně jsem si to užíval víc a víc. Musím říct, že to byla sranda, bohužel jak v závěru oschla dráha, jsme měli až příliš měkké nastavení vozu, což zapříčinilo, že chyběl grip v zatáčkách. To je ovšem loterie motorsportu.

Předváděl jste nádherný souboj s Jáchymem Galášem s Volkswagenem a Tomášem Pekařem s renaultem. Vy sám jezdíte s hyundaiem. Jsou z vašeho pohledu poznat rozdíly v BoP mezi jednotlivými značkami?

Ano, je to poznat dost. Auto se v zatáčkách chová jak loď a myslím, že nemá takový grip jak ostatní vozy. To samé váha, je rozdíl brzdit o 60 kilogramů těžší vůz. Chápu, že FIA obecně cílí na zlepšení kvality závodění, ale nejsem si jistý, zdali je tento systém nejlepší řešení.

Jak při zpětném pohledu hodnotíte svůj debut na Red Bull Ringu a stříbrnou příčku z druhého závodu?

Hodnotím to rozhodne pozitivně, nikdo z našeho týmu takový výsledek nečekal. Každopádně osobně jsem byl od začátku připraven bojovat o první pozici.

Jaké máte plány po zbytek sezony? Pojedete všechny závody ESET TCR? A když už jste se úspěšně poměřil se špičkou startovního pole ESET TCR, jaké si před sebe kladete cíle?

Tak určitě se chci zlepšovat a být lepší a lepší. Při pohledu na kvalifikaci jsem zjistil, že máme co dohánět. Na druhou stranu i bez nastavení jsme byli schopni bojovat, což je pozitivní. Co se týče sezony, chceme jet na konci roku na Monze v rámci TCR Europe. Cíle mám vysoké, ale ty zatím nebudu zmiňovat, protože jsou tajné, každopádně myslím, že se je za chvíli dozvíte.