Nedělní GT Sprint ovládl Jedlinski

Nedělní GT Sprint ovládl Jedlinski

V nedělním GT Sprintu si dojel po bezchybném výkonu pro prvenství Marcin Jedlinski. Druhý skončil hostující Štefan Rosina a třetí byl sobotní vítěz Christian Malchárek. V GTC se radoval Samuel Sládečka a v TC-3500 Gábor Kismarty Lechner.

Marcin Jedlinski bude ze Slovakia Ringu odjíždět hned se dvěma poháry za vítězství. Po včerejší smůle, kdy pro polského závodníka skončilo účinkování ve sprintu již v úvodním okruhu po incidentu s Miroslavem Konopkou a Samuelem Sládečkou, dnes předvedl bezchybný výkon a k prvenství v sobotním vytrvalostním závodě dokázal přidat další triumf.

„Jsem velice spokojený. Pole bylo velice pestré a jsem rád, že se mi na rozdíl od včeršjho závodu podařilo dotáhnout vše až do úspěšného závěru. Dnešní vítězství má pro mě velký význam, neboť alespoň částečně nahrazuje včerejší výpadek,“ řekl Jedlinski v cíli.

V sobotní jízdě se Christianu Malchárkovi podařilo rozjásat domácí publikum vítězstvím. Na pódiu se objevil také v neděli, když proťal cílovou pásku jako druhý. Tentokrát ale byla jeho radost pouze dočasná. Malchárkovo Audi totiž po závodě neprošlo technickou kontrolou a slovenský závodník byl z výsledkové listiny vyloučen.

Na druhé místo tak povyskočil původně třetí Richard Chlad Jr. a na poslední pódiovou příčku se posunul Libor Milota. Ten tedy nakonec přeci jen dokázal dotáhnout do úspěšného konce to, co se mu v sobotu nepovedlo.

Také ve třídě GTC se podařilo zvítězit jednomu z včerejších smolařů. Cílovou pásku totiž proťal jako první Samuel Sládečka, který měl dnes po neúčasti Bartosze Opioly ve startovním poli jen jednoho konkurenta v osobě včerejšího vítěze Bronislava Formánka. Jezdec stáje Mičánek Motorsport ACCR Team Powered by Buggyra obsadil 2. příčku.

Střídání na nejvyšším stupni vítězů ale proběhlo také v kategorii TC-3500. Zde po svém krajanovi Jozsefu Merkovi, který se v neděli na startovní rošt nepostavil, převzal pomyslnou vítěznou štafetu Gábor Kismarty-Lechner. Druhé místo ze včerejška se podařilo zopakovat Nemanjovi Milovanovičovi a na stupně vítězů se podíval i třetí Zoran Kotromanovič.

Za zmínku pak stojí výkon Štefana Rosiny. Ten totiž do závodu nastoupil s vozem Mercedes AMG GT3 Rudolfa Machánka, který mu jej přenechal poté, co zjistil, že slovenský závodník nemá auto k dispozici. V závodě se „Štofi“ domácím fanouškům postaral o dobrou zábavu, když se dokázal z chvostu pole propracovat až na konečnou třetí příčku v absolutním pořadí.