Na Red Bull Ringu budou pokračovat souboje juniorů

Na Red Bull Ringu budou pokračovat souboje juniorů

S početným startovním polem na Red Bull Ringu se na druhém podniku ESET V4 Cupu sejde i řada juniorů, která bude kromě bodů do klasifikace daného seriálu bojovat i o body v hodnocení ESET V4 CUP – JUNIOR TROPHY.

Už na Hungaroringu jsme mohli vidět počínání „formulových“ juniorů Toma Beckhäusera a Andrea Coly s monoposty F3, přičemž tím úspěšnějším byl český závodník Beckhäuser. Očekávané silné startovní pole na trati v Rakousku však ještě může zamíchat výsledkem a Cola už v loňské sezoně potvrdil, že rychlost a ambice na vítězství mu rozhodně nechybí. Ve formuli 4 se opět představí Stefan Fürtbauer a Marius Morosan, kteří se v hodnocení Junior Trophy dělí o sedmou a osmou příčku se shodným počtem bodů.

Nového soupeře bude mít Jáchym Galáš v ESET TCR. Mladý závodník se skvěle představil v úvodním podniku na Hungaroringu s Volkswagenem Golf a tentokrát ho v klasifikaci juniorů doplní Dušan Kouřil s vozem Hyundai i30 TCR. Souboj těchto dvou nastupujících generací bude rozhodně stát za vidění.

Zatím dominantní postavení v Clio Cupu drží Michal Makeš a v rámci hodnocení juniorů drží pátou příčku. Lídrem tabulky je po úvodním klání Mark Škulj z Twingo Cupu. Právě zde mají junioři bohaté zastoupení. Twingo Cup je ideálním prostředím pro začínající závodníky a není divu, že zde letos startuje čtveřice juniorů. Vedle Škulji, který má na kontě jedno vítězství, se za volant renaultu vrací Nik Štefančič, Matěj Korený a Mark Mramor.

Na Red Bull Ringu se pojedou i dva závody seriálu Cruze Cup, kde generaci juniorů zastupuje Patrick Tiefenbacher.

Průběžné pořadí
ESET V4 CUP – JUNIOR TROPHY