Na Red Bull Ring míří více než stovka závodních aut

Na Red Bull Ring míří více než stovka závodních aut

Tento víkend startuje druhý podnik ESET V4 Cupu, který tradičně hostí moderní a rychlý okruh Red Bull Ring v malebném prostředí podhůří Alp u města Spielberg.

Závodní víkend s názvem Rundstreckentrophy at the Red Bull Ring nabídne bohaté startovní pole, doplněné o vozy rakouského šampionátu, takže paddock bude naplněn více než stovkou závodních speciálů a jen například v hlavní kategorii sportovních vozů a prototypů se sešlo 33 přihlášek. V rámci ESET GT nebudou chybět známé týmu, které se před měsícem sešly na úvodním podniku na Hungaroringu. Mezi ně patří například týmy Olimp Racing, Duck Racing a K&K Racing s vozy Audi R8, týmy GT2 Motorsport a Trevor Racing s BMW M6 GT3. Početné zastoupení budou mít i pohárové Lamborghini Huracan v podání Mičánek Motorsport, Sládečka Motorsport. Letos poprvé uvidíme i tým Auto Centrum Bratislava s mercedesem a Rock Robots s pohárovým lamborghini.

Neméně početná skupina se sejde i na sobotním hodinovém vytrvalostním závodu, v němž nebudou chybět ani cestovní vozy kategorie TCR, o kterých se v rámci preview před Red Bull Ringem dočte ZDE.

Právě cestovní automobily budou mít v Rakousku bohaté zastoupení a diváci se mohou těšit na atraktivní souboje v Clio Cupu, kterému po úvodním podniku vévodí Michal Makeš, závody Cruze Cupu a neméně oblíbený Twingo Cup, v němž je přihlášeno rovných devatenáct jezdců. Samozřejmě nesmí chybět ani kategorie ESET TC, které zatím vévodí starší modely Seat Cupra TCR maďarského týmu Zengo Motorsport a k vidění bude i bývalá technika z WTCC v podobě Chevrolet Cruze nebo Lada Vesta.

Nepočetnější zastoupení budou mít formule. Závod na Red Bull Ringu si zpravidla nenechá ujít řada závodníků a ani letošní rok nebude výjimkou. Na přihlášce figuruje rovných 37 jezdců, a i když se může stát, že někdo svůj monopost nestihne do začátku víkendu připravit, pořád se divákům naskytne pohled na nebývale obsazený startovní rošt, jímž se nemůže pochlubit žádný přední formulový šampionát včetně formule 1.

Trať Red Bull Ringu měří 4318 metrů a je příznačná pro dlouhé rovinky a jen devět zatáček. Startovní rovinka je dlouhá 650 metrů a na jejím konci čeká na jezdce ostrá pravotočivá, vedoucí na klikatící se rovinku, ústící do další pravé zatáčky jménem Remus. Tato místa jsou pro jezdce nejlepší příležitostí k předjetí, ať už jedou s vozy GT3, pohárovými automobily nebo s monoposty. Za zatáčkou Remus se nachází třetí dlouhá rovinka okruhu, která poté vede do technické pasáže a vyvádí jezdce zpět do prostoru startu a cíle.

Startovní listiny:

D4 GT, D5
ESET TCR
D4 TC & TWC
Renault Twingo Cup
Endurance
Formula