ESET TCR pod vrcholky rakouských Alp

ESET TCR pod vrcholky rakouských Alp

O nadcházejícím víkendu míří ESET V4 Cup na oblíbený Red Bull Ring v podhůří rakouských Alp. Součástí nabitého programu bude série ESET TCR, která znovu přivítá nové tváře, jež jsou příslibem atraktivních soubojů na velmi rychlé trati.

Úvodní podnik ESET TCR na Hungaroringu dopadl nejlépe pro Milovana Vesniče, který ve dvou závodech obsadil první a druhé místo, čímž se usadil na čele průběžného bodování před Martinem Rybou. Slovenský pilot však v rámci příprav na závod na Hockenheimringu rakouský podnik vynechá. To ovšem neznamená, že by se pro Vesniče otevřela snadná cesta k prvenství, právě naopak.

Ve startovním poli se objeví nové tváře, které mohou zásadně promluvit do konečných výsledků. Tým BESAGROUP Vukovic Motorsport přiveze na okruh dva Renaulty Megane TCR pro Franja Kovace a Tomáše Pekaře, který je horkým favoritem na vítězství.

Potenciál v sobě skrývá i v Maďarsku absentující Dušan Kouřil. Odchovanec motokárového závodění usedne za volant vozu Hyundai i30 N TCR a rozšíří technickou rozmanitost startovního pole, v němž se představí dvanáct vozů šesti značek. Na tu sedmou značku v podobě Alfy Romeo Giulietta se zatím stále čeká. Team Unicorse intenzivně pracuje na přípravě italského vozu, bohužel podnik v Rakousku časově nezvládl a veškerou pozornost tak upnul k třetímu podniku sezony na Grobniku v Chorvatsku.

Na Red Bull Ring je tak přihlášeno dvanáct jezdců v čele s lídrem průběžného pořadí Milovanem Vesničem se Seatem Cupra TCR. Se stejným modelem nastoupí i Carol Wittke, Petr Čížek a Zarko Knego. Chybět nebude ani Jáchym Galáš ve Volkswagenu Golf TCR, Jakub Wyszomirski s Hondou Civic Type R TCR a Rudi Pesovič s Audi RS3 LMS TCR. Značka se čtyřmi kruhy na kapotě bude mít na Red Bull Ringu dvojí zastoupení, neboť se stejným modelem pojede i Radim Adámek. Novinkou ve startovním poli pak budou zmiňované renaulty týmu BESAGROUP Vukovic Motorsport.

První závod je naplánován na sobotu v 13:10, ten druhý se uskuteční v neděli v 16:15. Meteorologická předpověď je zatím velkým otazníkem a je nutné počítat minimálně s dešťovými přeháňkami.

Startovní listina
Průběžné pořadí ESET TCR
Časový harmonogram