Mít v autě továrního jezdce je pro celý tým přínosem

Mít v autě továrního jezdce je pro celý tým přínosem

Gregor Zsigo, jezdec a majitel týmu Racing Trevor, letos neabsolvoval všechny závody. Na některých podnicích se totiž ve sprintu i vytrvalosti prostřídal s továrními piloty BMW Motorsport, kteří pomáhali celému týmu v dalším rozvoji.

V BMW M4 GT3 se v uplynulé sezoně 2023 vystřídala šestice závodníků. Vedle Gregora Zsiga se za volantem ukázali i tovární jezdci BMW Neil Verhagen, Jesse Krohn a Max Hesse, a dále Štefan Rosina a Dennis Waszek.

„Jel jsem omezený program, protože jsme měli tovární jezdce a já se zároveň věnoval i jiným věcem okolo týmu a ESET Cupu. Samozřejmě mi to ježdění chybělo, ale příští rok opět pojedu všechny závody,“ vysvětloval Zsigo.

U Racing Trevor potřebovali otestovat nové věci a v BMW Motorsport jim průběžně nabídli právě Verhagena, Krohna a Hessa. Mít v týmu takové jezdce je vždy přínosem, a to i pro mechaniky a inženýry.

„Jejich zkušenosti posouvají mechaniky a inženýry o další úroveň výš. Myslím ale, že to byl velký přínos i pro ESET Cup. Souboje tovární jezdců s Filipem Salaquardou byly pěknou podívanou, a to je vždy pozitivní,“ pokračoval Zsigo.

Ačkoliv letošní sezonu neabsolvoval celou, je s celkovým průběhem spokojený. „Souboje byly čisté a v pohodě. Návrat Autodromu Most jsem přivítal, protože tam vždy rád jezdím. Oschersleben byl zajímavou tratí na srdce,“ dodal Zsigo.

Plán na příští rok je u Racing Trevor více méně jasný. BMW M4 GT3 bude k vidění na všech závodech s Gregorem Zsigem za volantem. V BMW M4 GT4 opět pojede celou sezonu Antal Zsigo, jehož progres byl k vidění závod od závodu.

„Sezona 2023 se opět vydařila a intenzivně pracujeme na tom, aby ta nadcházející byla stejně tak úspěšná. Takže děkuji všem partnerům, BMW Motorsport a celému týmu,“ řekl Zsigo závěrem.