Miro Konopka vyhrává kvalifikaci, Kriystian Korzeniowski je nejrychlejší mezi vozy GT

Výlet mimo trať v sobotní vytrvalosti neměl na Ferrari 488 GT3 vliv. V rukou Kriystiana Korzeniowského bylo totiž mezi vozy GT nejrychlejší a do druhého sprintu odstartuje z druhé řady. Před ním už budou stát jen dva prototypy LMP3 Dana Skočdopole a domácího Miry Konopky, který odstartuje z pole-position.

Korzeniowski utekl konkurenci o osm desetin sekundy. Tolik ztrácel vítěz sobotního sprintu Zdeno Mikuláško s Lamborghini Huracan GT3. Jen těsně za ním skončil Jesse Krohn s BMW M4 GT3. Můžeme se tak těšit na zajímavý závod a pokud neuvidíme souboj o prvenství, určitě se ho dočkáme o druhou a třetí pozici.

Čtvrtý nejrychlejší čas mezi vozy GT zajel Libor Milota s Mercedesem AMG GT3. Za ním skončil jen o 0,090 sekundy Švýcar Nicolas Leutwiler s Porsche 911. V kvalifikaci bohužel chyběl Filip Salaquarda se svou Audi R8, u níž se nepodařilo vyřešit technické potíže ze sobotní vytrvalosti. I tak se může Salaquarda stát šampionem ESET GT3 ještě na Slovakia Ringu. Stačí, aby Libor Milota dojel na druhém a horším místě a v tom případě by se Salaquarda stal šampionem. Pokud by Milota druhý sprint vyhrál, rozhodovalo by se až na finálovém podniku v Brně.

V kategorii GTC předvedl ukázkové kolo Dennis Waszek a o 0,073 sekundy porazil Jáchyma Galáše, jehož týmový kolega Matěj Pavlíček ztrácel dalších 0,680 sekundy.

Do předčasně ukončené kvalifikace z důvodu červených vlajek nastoupilo 32 závodníků a stejně jako v sobotu nás čeká velmi horký letní den, který prověří nejen techniku, ale i fyzickou zdatnost jezdců. Druhý víkendový sprint ESET GT startuje 14.10 a sledovat jej můžete na livestreamu