Matthias Lodi přesedl do výkonnějšího auta a chce bojovat o pozice v TOP3

Matthias Lodi přesedl do výkonnějšího auta a chce bojovat o pozice v TOP3

Matthias Lodi si v loňském roce vyjezdil dominantním způsobem titul v Twingo Cupu. Ještě na závěr sezony 2017 startoval v Clio Cupu a jeden ze dvou závodu se mu podařilo vyhrát. Logickou cestou pro italského závodníka byl proto přestup do Clio Cupu.

V letošní sezoně jste se přesunul do Clio Cup, co pro vás bude největší výzvou?
Letos pro mě bude největší výzvou práce s mými sponzory a pokrytí závodní sezony. Bohužel naše ekonomika se nachází v kritické fázi a tím se všechno trochu komplikuje. Hádám, že do začátku sezony budu v pohotovosti. Pokud ale všechno vyjde podle plánu a pojedu všechny závody, soupeři mi dají určitě zabrat a budou pro mě tou největší výzvou?

Jaké máte cíle na sezonu 2018?
Mým cílem je odevzdávat na závodech maximum a snažit se probojovat mezi první trojku. Díky tomu, že Clio Cup je tvrdým šampionátem, bude to těžké – ale ne nemožné.

Do kalendáře přibyl okruh Automotodrom Grobnik. Znáte tuto trať a co si o ní myslíte?
Grobnik znám velmi dobře, protože je necelou hodinu od místa, kde žiji. Okruhu dali nový asfalt a výrazně upravili všechny obrubníky, což radikálně změní časy na kolo. Okruh je docela rychlý a technický, zároveň kopíruje profil krajiny, takže má hodně převýšení. Bohužel prostřední není zrovna pěkné, spíš ošklivé. Je škoda, že taková známá trať zůstává v takových podmínkách. Pevně věřím, že se v blízké budoucnosti najde investor a renovuje padok a okolí.

ESET MMSR má před sebou šestou sezonu, jaké jsou vaše dojmi z tohoto šampionátu?
Do ESETu jsem vstoupil v roce 2013 a každý rok jsem si všiml rozrůstající se konkurence. V každé kategorie je více a více aut a závody jsou velmi vyrovnané. Určitě je mi ctí být součástí tohoto šampionátu a rozhovory, které děláte během víkendu, jsou fantastické.

COMMENTS