Matej Ivanuša vyhrál dramatický závod Twingo Cupu

Matej Ivanuša vyhrál dramatický závod Twingo Cupu

Role úvodního závodu nedělního programu na Hungaroringu se zhostil Twingo Cup, jenž naplnil startovní rošt až k výjezdu z poslední zatáčky. Celkem třiatřicet vozů nastoupilo do závodu a vítězem se stal Matej Ivanuša.

Z první řady startovali Matej Ivanuša a úřadující šampion Nik Štefančič. V prvním kole si vyměnili pořadí na prvním místě a o pár kol později se na čele utvořila skupinka osmi závodníků, bojujících o vítězství. Patřili mezi ně Ivanuša, Štefančič, Luka Glazer, Milan Vuković, Vladimír Trenesku, Miha Fabijan, Lika Grm a David Stušek.

S blížící se vidinou cíle se jezdci pouštěli do čím dál ostřejších soubojů a na jeden takový doplatil i Milan Vuković, který odstoupil s poškozeným vozem v polovině závodu.

Z původní vedoucí osmičky se v závěru závodu utvořila čtveřice vedená Matejem Ivanušou, Nikem Štefančičem, Lukou Grmem a Mihou Fabijanem.

Rozhodující moment nastal v posledním kole, když si o kolo pozadu jedoucí jezdec vybral nejnevhodnější okamžik k puštění lídrů dopředu. Vedoucí Nik Štefančič narazil do pomalu jedoucího jezdce a propadl se na čtvrté místo, zatímco Matej Ivanuša byl zpět na čele.

Závod tak vyhrál Matej Ivanuša před Lukou Grmem, Mihou Fabijanem, Nikem Štefančičem. První pětku uzavřel Mihailo Mladenović. Debutant Martin Kadlečík, který si vysloužil start za úspěch ve virtuálním šampionátu Czech Sim Racing, dojel na solidním šestnáctém místě a zároveň v klasifikaci Junior Trophy obsadil třetí místo za Nikem Štefančičem a Mihailem Mladenovićem.

Výsledky závodu