Martin Kadlečík: Z autokrosu na okruhy

Martin Kadlečík: Z autokrosu na okruhy

Martin Kadlečík má bohaté zkušenosti z autokrosu i ze závodních simulátorů, v nichž získal třetí místo v Czech Simracing Series. To mu otevřelo cestu i na skutečné okruhy, které poznává prostřednictvím Twingo Cupu. Jestli jeho kariéra nabere směr právě k okruhům Kadlečík ještě neví. Jak sám říká, bude se to odvíjet od výsledků v letošní sezoně.

Martine, dlouhodobě působíš v autokrosu, co tě přimělo vyzkoušet si okruhy a Twingo Cup?
Přispělo k tomu několik faktorů. Jeden z nich byl fakt, že jsem během zimní přestávky opět porostl, a to mělo za následek, že do naší autokrosové buginy jsem se již nevlezl. Měli jsme tedy dvě možnosti – koupit novou buginu, do čehož se nám úplně nechtělo a bylo by to velmi finančně náročné, nebo zkusit něco nového. Jelikož se už dlouho zajímám o okruhové závodění, a to nejen o skutečné, ale také na simulátorech, chtěl jsem si to vyzkoušet. Nemalý podíl na tom má také pan Křenek, kterému bych chtěl tímto poděkovat za podporu.

Takže pojedete celou sezonu? Znamená to, že chceš konvertovat z autokrosu na okruhy?
Ano, v plánu máme celou sezónu. Především jde o sžívání se s okruhy a obecně se závody na asfaltu, na které nejsem zvyklý. Úplný přechod z autokrosu na okruhy zatím není jistý, bude se to odvíjet od toho, jak se mi bude v průběhu sezóny dařit.

Okruhovou premiéru jsi absolvoval na Hungaroringu, co očekáváš od závodního víkendu na Red Bull Ringu?
Na Hungaroringu jsme měli problémy s výkonem auta, a tak doufám, že se nám problémy povede vyřešit a na Red Bull Ringu se posunu o pár pozic výše, nicméně je to pro mě nová trať, a tak si přehnané cíle nedávám.

Proč padla volba zrovna na Twingo Cup?
Hlavním důvodem je, že Twingo Cup je asi nejpřívětivější okruhové závodění, co se financí týče. Ovšem jsou zde i pěkné souboje s velkým počtem vozů na trati. Jde také o získání zkušeností.

Pojďme na autokros. Jak dlouho v něm působíš a co považuješ za své největší úspěchy v autokrosu?
Autokrosové závody jezdím od roku 2011, takže jsem doposud odjezdil 11 sezón. Za největší úspěchy považuju své tituly Mistra střední Evropy, ale velmi si také vážím všech titulů Mistra České republiky na domácí půdě.

Jsi aktivní i na simulátorech v online šampionátech. Na jaké úspěchy si tam dosáhl?
Simulátory považuju jako své hobby a myslím, že do reálného závodění mně to hodně pomáhá. Za své dosavadní nejlepší úspěchy považuju 3. místo v Czech Simracing Series na simulátoru Assetto Corsa, kde se sešla velká konkurence, ale také 1. místo v Logitech Mclaren G Challenge CZ na simulátoru Assetto Corsa Competizione.

foto: Martin Kadlečík archiv