Marcin Jedlinski zvítězil ve druhém sprintu GT

Marcin Jedlinski se nezúčastnil sobotního závodu a jeho Mercedes AMG GT3 byl k vidění až v nedělním sprintu, kterému opanoval od startu až do cíle.

Miro Konopko s Ligierem LMP2 startoval z prvního místa a jako jediný zástupce z kategorie prototypů měl snadnou cestu k celkovému prvenství. Po jeho boku startoval Marcin Jedlinski, který v první zatáčce sice přišel o svou pozici, když se před něj dostal Dennis Waszek s Lamborghini Supertrofeo kategorie GTC, ale Jedlinski se ještě v prvním kole propracoval zpět do čela a svou pozici udržel až do cíle.

Waszek z týmu GT2 Motorsport neudržel za zády ani Istvána Bóta s dalším Mercedesem AMG GT3. Už se zdálo, že Bóta si dojede pro druhé místo v kategorii GT3, nicméně v polovině závodu odstoupil z důvodu technických problémů a na druhé místo poskočil Gregor Zsigo. Ačkoliv Zsigo absolvoval kvalifikaci s novým BMW M4 GT3, komisaře požádal o možnost startovat se starším modelem BMW M6 GT3, v němž jsme ho mohli vídat v uplynulých letech. Komisaři jeho přání vyhověli, nicméně Zsigo musel startovat z poslední pozice. Jak se ukázalo, pro slovenského závodníka to nebyl výrazný problém a po startu se postupně propracovával dopředu. Třetí místo v GT3 obsadil Stanislaw Jedlinski s Audi R8, za ním skončili Petr Kačírek, rovněž s Audi R8, a János Sánta s Aston Martin Vantage.

V kategorii GTC kontroloval první místo Dennis Waszek a pohodlně si dojel pro druhé prvenství víkendu. Za ním skončil Adam Rzepecki s Porsche 911 GT3 Cup a na stupních vítězů je doplnil Kurt Wagner s Lamborghini Supertrofeo týmu Mičánek Motorsport.

V kategorii GT4 si pro vítězství dojel Josef Knopp s KTM GT4 týmu RTR Project. Mladý závodník tak pokračoval ve vítězné vlně, kterou zahájil v sobotní vytrvalosti společně s Matějem Pavlíčkem. „Na Hungaroringu startuji poprvé a užívám si každou chvíli. Trať je skvělá, auto se řídilo výborně, ačkoliv někdy je těžké soupeřit s robustnějšími vozy GT4,“ popsal své pocity vítěz Knopp. Za ním dojel Radomir Djurić s KTM X-Bow týmu AMKK Verba Sport. Třetí místo bral debutant Petr Švantner s BMW M4 GT4 týmu Šenkýř Motorsport