Marcin Jedlinski proměnil start z pole-position ve vítězství

Marcin Jedlinski proměnil start z pole-position ve vítězství

Start velkých sportovních vozů GT na úzké a klikaté trati se obešel bez vážných problémů a z pole-position startující Marcin Jedlinski uhájil první místo před Richardem Chladem. Na prvních dvou místech se tak usadily vozy se čtyřmi kruhy ve znaku, na čele novější verze Audi R8 GT3, za ním starší varianta.

Třetí místo ve dvaatřicetistupňových vedrech držel letošní nováček Libor Milota s Mercedesem AMG GT3 týmu GT2 Motorsport, který závod od závodu patří k horkým favoritům na bronzovou příčku. Na vedoucí dvojici sice nestačil, ale zároveň se průběžně vzdaloval nejbližšímu pronásledovateli Stanislawu Jedlinskimu, taktéž na mercedesu.

Závod ESET GT měl poklidný průběh od startu do cíle a Marcin Jedlinski vyhrál s náskokem deseti sekund před Richardem Chladem, dalších sedm sekund ztratil Libor Milota.

Ve třídě TC-3500 startoval z pole-position Nikola Miljkovič se Seatem Leon Cupra a stejně jako Jedlinski, i tento srbský závodník držel vedení od startu až do cíle. Jeho nejbližší soupeř Federicco Borrett s BMW M3 se dlouho držel na druhém místě, ale v průběhu závodu se propadl na třetí místo a stříbrnou příčku převzal Gábor Kismarty-Lechner se Seatem Cupra týmu Zengo Motorsport.

Výsledky
GT/TC Race 1